Kolo Premierlige zaključeno spektaklom: Golijada Cityja i Spursa završila remijem

epa11009442 Son Heung-Min (R) of Tottenham Hotspur celebrates after scoring the opening goal during the English Premier League soccer match between Manchester City and Tottenham Hotspur, in Manchester, Britian, 03 December 2023.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/PETER POWELL

U posljednjoj utakmici 14. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Tottenham Hotspur su igrali 3-3 (2-1).

U startu sjajne utakmice u prvom je planu bio kapetan gostiju Son koji je u 6. minuti iz protunapada doveo svoju momčad u vodstvo, a tri minute potom je poravnao autoglom kada je koljenom skrenuo loptu u vlastitu mrežu. City je poveo preko Fodena u 31. minuti nakon filigranske malonogometne akcije, no sredinom nastavka Lo Celso je preciznim udarcem sa 20-ak metara poravnao na 2-2 u 69. minuti.

Domaći su do nove prednosti stigli u 81. minuti kada je Grealish natrčao na prizemni ubačaj Haalanda i zabio za 3-2 da bi na konačnih 3-3 poravnao Kuluševski u 90. minuti.

Joško Gvardiol igrao je za City do 87. minute kada je u igru za domaće ušao Mateo Kovačić.

City je ovim remijem ostao treći sa 30 bodova, tri manje od vodećeg Arsenala, a jednim manje od drugog Liverpoola. Tottenham je, pak, pet sa 27 bodova, dva manje od četvrte Aston Ville, a jednim više od šestog Newcastle Uniteda.

Ranije u nedjelju je Liverpoola stigao do dramatične 4-3 (2-2) domaće pobjede protiv Fulhama. Liverpool je da puta vodio u prvom poluvremenu, ali gosti su se dva puta vraćali.  Prvo se sjajan slobodni udarac Alexander-Arnolda odbio od gostujućeg vratara Lena (20-ag) u mrežu, no Wilson (24) je vrlo brzo potom poravnao. MacAllister (37) je fenomenalnim udarcem s distance pogodio za 2-1, samo da bi Tete (45+3) u sudačkoj nadoknadi iz gužve nakon kornera izjednačio na 2-2. Kada je De Cordova-Reid (80) doveo Fulham u vodstvo činilo se kako će Liverpool kiksati, ali su Endo (87) i Alexander-Arnold (88) preciznim udarcima s ruba kaznenog prostora kreirali preokret.

REZULTATI 14. KOLA,
Subota:
Arsenal – Wolverhampton Wanderers 2-1 (Saka 6, Oedegaard 13 / Matheus Cunha 86)
Brentford – Luton Town 3-1 (Maupay 49, Mee 56, Baptiste 81 / Brown 76)
Burnley – Sheffield United 5-0 (Rodriguez 1, Bruun Larsen 29, Amdouni 73, Koleosho 75, Brownhill 80)
Nottingham Forest – Everton 0-1 (McNeil 67)
Newcastle United – Manchester United 1-0 (Gordon 56)
Nedjelja:
Bournemouth – Aston Villa 2-2 (Semenyo 10, Solanke 52 / Bailey 20, Watkins 90)
Chelsea – Brighton and Hove Albion 3-2 (Fernandez 17, 65-11m, Colwill 21 / Buonanotte 43, Joao Pedro 90+2)
Liverpool – Fulham 4-3 (Leno 20-ag, MacAllister 38, Endo 87, Alexander-Arnold 88 / Wilson 24, Tete 45+3, De Cordova-Reid 80)
West Ham United – Crystal Palace 1-1 (Kudus 13 / Edouard 53)
Manchester City – Tottenham Hotspur 3-3 (Son 9-ag, Foden 31, Grealish 81 / Son 6, Lo Celso 69, Kuluševski 90)