Kemba Walker pokazao da nije zaboravio igrati, Phoenix nanio Lakersima treći uzastopni poraz

Phoenix Suns guard Devin Booker (1) and guard Chris Paul (3) during the second half of an NBA basketball game against the Sacramento Kings, Wednesday, Oct. 27, 2021, in Phoenix. (AP Photo/Rick Scuteri)

AP Photo/Rick Scuteri

Phoenix Sunsi su na omjeru 26-5 nakon gostujuće 108-90 pobjede nad Lakersima. Klub iz Los Angelesa je na tri poraza za redom, imaju četiri igrača i trenera Vogela u zdravstvenom protokolu, Anthony Davis će pauzirati četiri tjedna zbog ozlijeđenog koljena a sinoć sredinom treće četvrtine LeBron James je ozlijedio gležanj.

Devin Booker zabio je 24 (8/16), uhvatio 9 skokova i podijelio 7 asistencija, DeAndre Ayton 19 koševa (9/11) i 11 skokova, Chris Paul 11 koševa (5/8) i 9 asistencija. Za Lakerse LeBron James 34 koša (13/19) i 7 skokova za 34 minute, Russell Westbrook 22 koša (10/20), 10 skokova i 5 asistencija. Lakersi su za tricu šutirali 7/35.

Ozljedama i koronom prošarani Dallas Mavericksi su uspjeli pobijediti Minnesotu koja je prekinula niz od četiri pobjede. Za 114-102 Jalen Brunson je zabio 28 (10/18) i dao 6 asistencija za Dallas kojemu bi se u sljedećoj utakmici trebao vratiti ozlijeđeni Luka Dončić. Karl-Anthony Towns je odigrao odlično za poražene Wolvese, 26 koševa (9/14), 14 skokova i 7 asistencija.

New York je s 105-91 pobijedio Detroit na pogon Kembe Walkera, momka sjajne biografije kojeg u zadnje vrijeme nije bilo na mapi, ali koji izgleda ipak nije zaboravio igrati. Devet utakmica bio je izvan rotacije, ali šest igrača Knicksa je poslano u samoizolaciju a Derrick Rose je ozlijedio gležanj, pa je Kemba Walker drugu utakmicu za redom počeo u petorci. Zabio je 21 (8/21), uhvatio 8 skokova i 5 puta asistirao, Evan Fournier je zabio 22 (9/24), Julius Randle 21 (8/18) i 11 skokova. Kod Pistonsa prvi izbor Drafta Cade Cunningham  7 koševa uz šut 2/13, 9 skokova i 8 asistencija.