Katastrofa Borussije na domaćem terenu: Bayer im zabio pet golova

epa09733178 Leverkusen's Jonathan Tah (3-L) celebrates with teammates after scoring the 4-1 lead during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and Bayer Leverkusen in Dortmund, Germany, 06 February 2022.  EPA/SASCHA STEINBACH CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/SASCHA STEINBACH

Nogometaši Borussije Dortmund poraženi su u nedjelju na svom terenu od Bayer Leverkusena u 21. kolu Bundeslige s 2:5.

Bayer je poveo autogolom Akanjija u 11. minuti, a izjednačio je, također autogolom, Frimpong pet minuta kasnije. Bayer je do poluvremena zabio još dva pogotka – Wirtz (20′) i Andrich (28′). Gosti su u drugom poluvremenu samo povećali svoje vodstvo golovima Taha (53′) i Diabyja (87′). Poraz Borussije ublaćeio je Tiggers u sudačkoj nadoknadi.

Bayer je na trećem mjestu ljestvice s 38 bodova, pet manje od druge Borussije. Vodeći je Bayern s 52 boda.