Kapetan Hajduka oštro prema suigračima: Neki se trebaju zapitati za koji klub igraju

21.06.2020., stadion u kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. Mijo Caktas.

Luka Stanzl/PIXSELL

Kapetan Hajduka Mijo Caktaš prokomentirao je poraz Hajduka od Lokomotive u 30. kolu HT Prve lige. Iako su Bili zgodicima Caktaša vodili s dva pogotka prednosti izabranici Gorana Tomića su pogotkom Petraka u sudačkoj nadoknadi stigli do velikog preokreta kojim su skočili na drugo mjesto ljestvice.

Caktaš je nakon utakmice rekao: “Mislim da smo prvo poluvrijeme stvarno dobro odigrali. Šteta što nismo zabili još koji zgoditak. Nedopustivo je da u prvom poluvremenu u zadnjoj minuti primimo gol i odmah se uvuče panika. U drugom poluvremenu smo se povukli i oni su dobili krila, ali čak smo imali jednu šansu gdje smo mogli povesti 3:2. Nažalost izgubili smo ovdje bodove. Osobno sam razočaran i iskreno moram reći da pojedini igrači, nema veze što je klub zadnjih godina u svakakvim problemima jer ovo je velik klub, i neki bi se trebali zapitati za koji klub igraju i koji dres nose. Nedopustivo je da vodiš 2:0 i da izgubiš 3:2. Jednostavno sam razočaran.”

O tijeku utakmice dodatno je izjavio: “Stvarno mislim da smo dobro prvo poluvrijeme odigrali. Nažalost i Jairo se ozlijedio koji je za nas jako važan igrač, iskusan igrač. Mladi jesu perspektivni i oni su budućnost kluba, ali tu se vidi da fali iskustva i mirnoće i takve se stvari dešavaju.”

Osvrnuo se i na utakmicu 31. kola u kojem Hajduk u petak, 26. lipnja, na Poljudu dočekuje Slaven Belupo: “Sigurno da je ovo bila prilika da se dignemo. Sad moramo zaboraviti ovo danas. Kao kapetan preuzimam u ime cijle ekipe odgovornost. Nadam se i vjerujem da ćemo do petka skupiti snage i pripremit se za utakmicu sa Slavenom te da ćemo ih pokušati svladati.”