KAOS U PORTUGALSKOJ PRIMEIRI Igrači Estorila tukli se s navijačima Chavesa pa primili gol u 110. minuti

screenshot

Borba za ostanak u ligi uvijek je napeta i teška, međutim portugalski prvoligaši Chaves i Estoril u nedjeljnoj su međusobnoj utakmici sve digli na viši nivo. Chaves se četiri kola prije kraja sezone nalazi na predzadnjem, 17. mjestu s 23 boda dok je Estoril 14. s 30 bodova, dva više od Portimonensea koji je na 16. mjestu, poziciji koja vodi u doigravanje za ostanak u ligi. Naravno, međusobna utakmica bila je super-važna za oba kluba a povišene tenzije na kraju su prešle svaku mjeru.

Estoril je duboko u sudačkoj nadoknadi vodio s 2-1 i očekivao zadnji zvižduk suca kad je u teren utrčao jedan domaći navijač i napao gostujućeg vratara, Brazilca Marcela Carnea. Redari su zaista brzo reagirali međutim reagirao je i Carne i udario navijača, nakon čega je na terenu nastao potpuni kaos. Utrčalo je još navijača a u cijelom tom neredu najviše se istaknuo još jedan gostujući igrač, Pedro Alvaro koji je u kickboxing ili MMA stilu nogom srušio još jednog domaćeg navijača na terenu.

Situacija se nekako smirila, barem što se tučnjave tiče, a Carne i Alvaro su dobili crvene kartone. Estoril je ostao sa devetoricom, jedan vanjski igrač morao je na vrata a utakmica je nastavljena. Umjesto zadanih pet, igrala se 20. minuta sudačke nadoknade kad je brojčano nadmoćniji Chaves nakon visoke lopte ubačene u 16 metara stigao do gola za 2-2 i erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Gosti iz Estorila su na kraju bili ogorčeni svime što se događalo, no dali su se isprovocirati pa su navijači u ovoj situaciji zaista ispali kao 12. igrač svoje momčadi.