Juventus ostao četvrti, golom u četvrtoj minuti nadoknade spasili se od poraza protiv Atalante

epa09733686 Juventus’ Dusan Vlahovic (2-L) celebrates after scoring the opening goal during the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs Hellas Verona FC at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 06 february 2022.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U izravnom dvoboju za četvrto mjesto na ljestvici talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta i Juventus su u Bergamu igrali 1-1 (0-0).

U siromašnoj utakmici s malo prilika Atalanta je bila nadomak pobjede nakon što je Malinovski fantastičnim udarcem sa 25 metara u 76. minuti svladao Szczesnyja, no u drugoj minuti sudačke nadoknade Danilo je bio najviši u skoku pred domaćim vratima te proslijedio ubačaj iz kuta Dybale u mrežu za konačnih 1-1.

Ovim remijem Juventus je zadržao četvrto mjesto na ljestvici sa 46 bodova, dva više od pete Atalante.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić u igru je za Atalantu ušao tek u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Ranije u nedjelju Milan je minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom protiv Sampdorije preuzeo vrh ljestvice. Jedini gol na utakmici postigao je Rafael Leao u 8. minuti.

Ante Rebić igrao je od 57. minute za Milan, koji sada ima 55 bodova, jedan više uz utakmicu više od drugog Intera, a dva više od trećeg Napolija. Sampdoria je 16. sa 23 boda.

REZULTATI 25. KOLA,
Subota:
Lazio – Bologna 3-0 (Immobile 13-11m, Zaccagni 53, 63)
Napoli – Inter 1-1 (Insigne 7-11m / Džeko 47)
Torino – Venezia 1-2 (Brekalo 5 / Haps 38, Črnigoj 46)
Nedjelja:
Milan – Sampdoria 1-0 (Leao 8)
Genoa – Salernitana 1-1 (Destro 32 / Bonazzoli 45+1)
Empoli – Cagliari 1-1 (Pinamonti 38 / Pavoletti 84)
Verona – Udinese 4-0 (Depaoli 2, Barak 31, Caprari 66, Tameze 84)
Sassuolo – Roma 2-2 (Smalling 47-ag, Traore 73 / Abraham 45+1-11m, Cristante 90+4)
Atalanta – Juventus 1-1 (Malinovski 76 / Danilo 90+2)