Juniorska Liga prvaka: Salzburg i Borussia Dortmund prvi prošli u osminu finala

05.10.2022., Stadion Untersberg-Arena - UEFA Liga prvaka mladih, 3. kolo, grupa E, FC Salzburg - GNK Dinamo.  Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak/PIXSELL

Odigrana su prva dva susreta play-off runde juniorske Lige prvaka. Prolaz u osminu finala ostvarili su Salzburg i Borussia Dortmund.

Salzburg je na stadionu Wankdorf u Bernu pobijedio Young Boys 3:2. Predstavnik Švicarske imao je vodstvo od 2:0, ali to ipak nije bilo dovoljno jer Austrijanci su došli do preokreta, slavlja i plasmana u sljedeći krug natjecanja. Već u devetoj minuti Aurele Amenda je iz kaznenog udarca doveo domaćina u vodstvo od 1:0. U 56. minuti Janis Luthi povećao je prednost Švicaraca na 2:0. Tada se činilo da su domaći igrači pred prolazom, ali gostujući sastav nije tako mislio. Šest minuta kasnije Raphael Hofer smanjio je zaostatak na 2:1 i vratio nadu što se prolaska tiče. U 84. minuti Moussa Kounfolo Yeo izjednačio je na 2:2, da bi trijumf austrijskoj momčadi donio Jano Zeteny koji je zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:3. Dario Bijelić i Rocco Žiković nisu nastupali za Salzburg.

Borussia je na stadionu Easter Road u Edinburghu svladala Hibernian 2:1. Škoti su poveli u 26. minuti preko Jacoba Blaneyja. U 70. minuti dogodilo se izjednačenje, a za njega zaslužan je Julian Rijkhoff koji je bio precizan sa bijele točke. U samoj završnici Hendry Blank pogodio je za preokret, pobjedu i prolaz dalje. Noa-Gabriel Šimić nije konkurirao za momčad iz Dortmunda.

Preostalih šest ogleda igra se sutra. Vrijedi podsjetiti na nastup splitskog Hajduka, koji će na Poljudu ugostiti ukrajinski Šahtar iz Donjecka.

Rezultati prve dvije utakmice play-offa juniorske Lige prvaka: Young Boys – Salzburg 2:3 (Amenda 9 – 11m, Luthi 56/Hofer 62, Yeo 84, Zeteny 90+4), Hibernian – Borussia Dortmund 1:2 (Blaney 26/Rijkhoff 70 – 11m, Blank 90).