Jayson Tatum u završnici slomio Sixerse, Jokić i Denver uništili Sunse i prošli u finale Zapada

May 11, 2023; Philadelphia, Pennsylvania, USA; Boston Celtics forward Jayson Tatum (0) shoots the ball past Philadelphia 76ers center Joel Embiid (21) during the fourth quarter in game six of the 2023 NBA playoffs at Wells Fargo Center. Mandatory Credit: Bill Streicher-USA TODAY Sports Photo: Bill Streicher/REUTERS

Bill Streicher/REUTERS

Denver je s 125-100 pobijedio Sunse u Phoenixu i tako s ukupnih 4-2 prvi osigurao ulazak u finale Zapadne konferencije gdje će igrati protiv pobjednika serije Golden Statea i LA Lakersa, dok je Boston s 95-86 slavio u Philadelphiji i izborio sedmu, odlučujuću utakmicu na svom parketu.

Philadelphia je na nešto više od četiri minute prije kraja vodila s 83-81 a onda je Jayson Tatum odlučio uzeti utakmicu u svoje ruke i odvesti Celticse do pobjede, zabio je četiri trice i, uz jedan ubačaj Smarta, odveo svoju momčad u zadnjoj minuti na nedostižnih 95-84. Tatum je 16 od svojih 19 (5/21) koševa stavio u zadnjoj četvrtini, nakon što se prethodne tri opet, kao i u petoj utakmici, mučio s šutom i gađao mizernih 1/13.

Marcus Smart je s 22 koša (8/15) i po sedam skokova i asistencija predvodio Celticse, Jaylen Brown imao je 17 koševa (6/13) i šest skokova, Malcolm Brogdon 16 koševa (6/11) i šest skokova. Za Philadelphiju Joel Embiid (9/19 i deset skokova) i Tyrese Maxey (9/20) su zabili po 26 koševa, James Harden 13 koševa (4/16) uz sedam skokova, devet asistencija i tri ukradene lopte.

Phoenix se protiv Denvera držao osam minuta da bi od 27-26 Nuggetsi serijom 17-0 završili prvi period sa 44-26 a onda na poluvremenu s 81-51 već praktički odlučili utakmicu.

Nikola Jokić imao je 32 koša (13/18), deset skokova i 12 asistencija, Jamal Murray 26 koševa (7/16), Kentavious Caldwell-Pope 21 koš (7/11), Bruce Brown 13 koševa (6/13. Za Phoenix Cameron Payne je zabio 31 uz šut 7/9 za tri, Kevin Durant 23 koša (8/19), Jock Landale 13 (5/6), Devin Booker 12 (4/13) i osam asistencija.