PREOSTAO SAMO DINAMO Rijeka slavila u Jadranskom derbiju i izbacila Hajduk iz utrke za naslov prvaka

07.04.2024., Rijeka - Stadion HNK Rijeka, SuperSport HNL 23/24, 29 kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk. Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Rijeka je u derbiju 29. kola 1. HNL na krcatoj Rujevici s 1:0 slavila protiv Hajduka te tako Splićane izbacila iz utrke za naslov. Jedini pogodak na utakmici zabio je Marco Pašalić u 70. minuti.

S nova tri boda Rijeka je zadržala pet bodova prednosti nad Dinamom koji i dalje ima utakmicu manje.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Nacional, a u nastavku možete pročitati tijek utakmice.

SASTAVI

RIJEKA: Labrović – Goda, Galešić, Radeljić, Smolčić – Selahi, Hodža, Pašalić, Fruk, Pjaca – Marić

HAJDUK: Lučić – Moufi, Uremović, Elez, Diallo – Sigur, Krovinović, Pukštas – Kalik, Sahiti, N. Kalinić

TIJEK UTAKMICE

1 – 0

RIJEKA – HAJDUK

90′ +4 – Kraj utakmice na Rujevici! Rijeka je slavila 1:0 i tako izbacila Hajduk iz utrke za naslov prvaka.

90′ – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

89′ – Radeljić čisti gužvu u 16 metara Rijeke.

86′ – Janković je iz kornera gađao Galešića, a ovaj točno gađa u Lučića.

83′ – Posljednja promjena na utakmici, umjesto Pjace ulazi Matej Mitrović.

82′ – Veliki utjecaj napravio je Perišić od svojeg ulaska. Ponovno je bio aktivan na lijevoj strani, opasan centaršut ukrotio je Labrović.

79′ – Trudi se Perišić ponovno. Brekalo je prošao po desnoj strani, ubacio, a Perišić je atraktivno iz voleja pucao pokraj gola.

78′ – Mijenja sada i Rijeka, izašli su Fruk i Pašalić, a ušli Grgić i Petrović.

77′ – Prijeti i Hajduk sada! Perišić je, nakon fantastičnog driblinga, ubacio savršeno na Trajkovskog, ali Makedonac iz blizine promašuje.

74′ – Promjena u Hajduku, svoj debi u HNL-u ostvarit će Ivan Perišić, a iz igre izlazi Moufi.

70′ – GOOOOL! Rijeka vodi. Marco Pašlić je zabio. Raspala se obrana Hajduka, Pjaca je gurnuo loptu koja je stigla do Pašalića čiji topovski udarac trese mrežu.

68′ – Ponovno mijenja Hajduk, izašli su Kalik i Nikola Kalinić, ušli su Brekalo i Trajkovski.

67′ -Prva opasna situacija pred golom Rijeke. Moufi je ubacio na Pukštasa, ovaj prenio loptu na drugu stranu, ali nitko nije uspio stići na povratnu loptu.

65′ – Dvije promjene u redovima Rijeke. Iz igre su izašli Marić i Hodža, a ušli Obregon i Janković.

64′ – Nastavljena je utakmica.

62′ – Novi prekid zbog bakljade Armade.

61′ – Nastavlja biti aktivna Rijeka u napadu, Pjaca je pucao s lijevog krila nakon greške Sigura. Lopta je otišla u korner, Hajduk to čisti.

58′ – Nova izmjena u redovima Hajduka. Kleinheisler ulazi, Sahiti ide na klupu.

57′ – Radeljić je s leđa povukao Kalinića i dobio prvi žuti karton od domaćih igrača.

56′ – Hajduk mijenja prisilno. Filip Uremović ne može više, mora van, a u igru će Prpić.

49′ – Fruk je srušen na 25 metara. Pašalić je pokušao iz slobodnog udarca, ali pogodio je u kavez s Torcidom.

47′ – Prijeti odmah na otvaranju drugog poluvremena Rijeka! Opasno je pucao Pašalić, iako je gađao iz velike udaljenosti. Lopta se odbila i malo promijenila smjer, a Lučić sjajnom paradom brani taj pokušaj u korner. Pašalić je ubacio iz kuta, Marić skočio i pucao, ali preko gola.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ +4 – Kraj prvog poluvremena. Nismo vidjeli niti jednu pravu priliku, a remijem neće biti zadovoljni ni domaćini ni gosti. U nastavku će netko morati preuzeti odgovornost kako bi ‘riješio’ ovu utakmicu.

45′ – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

40′ – Četvrti put Rijeka prijeti preko četvrtog igrača. Selahi je natrčao na odbijanac i silovito potegnuo iz daljine, no lopta ide preko gola.

39′ – Kalik je prvi igrač koji je dobio žuti karton.

38′ – Ponovno sada traže penal domaćini. Nastala je ogromna gužva u šesnaestercu Hajduka nakon kornera Rijeke koja je tražila penal zbog navodne ruke, no nakon nekoliko odbijanaca dosuđen je prekršaj za Hajduk.

35′ – Pašalić je pao u kaznenom prostoru Hajduka, Rijeka je tražila penal, ali rumunjski sudac samo je odmahnuo rukom i pustio igru dalje.

30′ – Još jednom prijeti Rijeka, ovaj put se Fruk izborio za udarac iz daljine, lopta odlazi pokraj gola.

26′ – Budi se pomalo Rijeka. Snažno je s 20 metara sada opalio Mirko Marić, ali točno u Lučića.

20′ – Ponovno je aktivan Pašalić. Riješio se Dialla nakon lopte u prostor, ubacio za Marića u pet metara, ali Lučić kupi.

18′ – Pašalić je prošao po desnoj strani i izborio se za udarac, no puca visoko iznad gola.

14′ – Dobar prodor Smolčića, pretrčao je Dialla, ubacio, ali Moufi to sigurno čisti. Niti jedna momčad ne ulazi u prevelik rizik.

10′ – Hajduk na početku utakmice više drži posjed, a kada Rijeka ima loptu izlaze u visoki pritisak. Pitanje je koliko dugo mogu gosti držati takav tempo.

4′ – Nakon više od tri minute prekida, ponovno je nastavljena utakmica.

07.04.2024., Rijeka – Stadion HNK Rijeka, SuperSport HNL 23/24, 29 kolo, HNK Rijeka – HNK Hajduk. Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

1′ – Počela je utakmica, Rijeka je trebala imati prvi napad, no tek što je utakmica krenula odmah je i prekinuta. Sudac iz Rumunjske je zaustavio utakmicu jer je Armada bakljadom napravila dimnu zavjesu i ništa se ne vidi.

Najave trenera

Trener Rijeke Željko Sopić je u najavi istaknuo: “Igramo Jadranski derbi i bez obzira na ova tri poraza u nizu Hajduk će uvijek biti Hajduk. Očekuje nas teška utakmica u kojoj ćemo morati biti puno bolji nego u utakmici Kupa protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj. Maksimalno vjerujem u svoje dečke i nadam se da ćemo polučiti dobar rezultat i osvojiti tri boda.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Mislav Karoglan je dodao: “Siguran sam da igrači imaju to u sebi. Treba nam doza inata, prkosa. Poraz uvijek ostavi efekt na tebe, imali smo par utakmica ove sezone gdje nam se okrenulo na drugu stranu. Lokomotiva penal, derbi s Dinamom, imali smo tri-četiri šanse. Igrati za Hajduk je poseban pritisak, a kada dođe poraz to se onda vidi. Baš u Rijeci može biti klik da stvari odu na našu stranu. Uvjeren sam da će momci ostaviti sve na terenu. Trebaš staviti utakmicu u svoj kontekst. Vjerujem da će Rijeka u prvih 20 minuta biti jako agresivna. Mladi su, a imaju nekolicinu iskusnih, prekaljenih igrača. Postoji razlog zašto su tu gdje jesu. Ne bih previše o njima, fokus je na nama. Uz dužan respekt kvaliteti Rijeke puno je bitnije kako da se mi vratimo na potreban nivo.”

SPLITSKA LEGENDA ZA NACIONAL: ‘Pomalo! Hajduk lakše igra na Rujevici nego doma’

Glavni sudac utakmice je Horațiu Feșnic iz Rumunjske kojem će asistirati sunarodnjaci Vasile Marinescu, Mihai Artene i Calin-Iulian Calin dok će u VAR sobi biti Catalin Popa i Ciprian Dansa. Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci), a časnik za sigurnost Marko Svilić.