Izvrsnim golom Sahitija Hajduk svladao Lokomotivu

23.09.2023., Split -Poljud- 9.kolo SuperSport HNL-a Hajduk - Lokomotiva Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Ivana Ivanovic / Pixsell

Hajduk se vratio pobjedama. U 9. kolu SuperSport HNL-a Bili su pred 12.404 gledatelja na Poljudu bili bolji od Lokomotive rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Emira Sahitija koji je u 76. minuti izvrsno pogodio s dvadesetak metara.

Izabranici Ivana Leke su tako šesti put ove sezone upisali trijumf kojim su osigurali da sljedećeg tjedna u Splitu najvećeg rivala Dinama dočekaju kao lider prvenstva.

Lokomotiva je pak upisala treći poraz u sezoni, a sad joj preostaju kup gostovanje kod Dugog Sela te okršaj s Istrom 1961 u Puli.

Prvo veće uzbuđenje na utakmici vidjeli smo u 18. minuti kada je Milićević oštro ubacio iz kornera na prvu stativu, a lopta od Melnjaka odlazi u novi korner.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Benrahou je pronašao Livaju koji je oštro centrirao u peterac, no nitko od njegovih suigrača nije stigao reagirat.

Nakon ubačaja s desne strane u 26. minuti lopta dolazi do Tucija koji je šutirao s druge stative, ali njegov udarac je završio u bloku.

Mudražija je u 31. minuti nakon prolaska kraj Melnjaka pao u kaznenom prostoru Hajduka, a sudac Kolarić ga je zbog simuliranja nagradio sa žutim kartonom. VAR je potvrdio njegovu odluku.

Hajduk je dobru šansu imao u 35. kada je iz voleja sa 17 metara odlično pucao Sahiti, a Čavlina je paradom odbio loptu. Minutu kasnije je s dvadesetak metara udarac uputio i Sigura, a lopte je prohujala malo iznad grede.

U posljednjoj minuti prvog dijela bljesnula je kontra gostiju u kojoj je Uremović u pravi trenutak blokirao dodavanje Šotičeka prema Goričanu.

Na startu drugog poluvremena Hajduk trese mrežu Lokomotive. Nakon pogreške Bubanje Livaja i Benrahou su pripremili šansu za Krovinovića koji je s desetak metara prizemnim udarcem svladao Čavlinu, no pogodak nakon VAR intervencije zbog zaleđa nije priznat.

Gosti uzvraćaju u 51. minuti kada se Bartolec prošetao obranom Hajduka nakon čega je s desetak metara loptu poslao pokraj suprotne stative. Tri minute kasnije Lučić dobrim reakcijama zaustavlja udarce Goričana i Šotičeka.

U 57. minuti je s dvadesetak metara snažno pucao Sahiti, a lopta je prošla malo pokraj bliže stative.

Dvije minute kasnije brza akcija Hajduka rezultirala je ubačajem Moufija na drugu stativu odakle je glavom pucao Livaja te je zatresao stativu. Međutim i da je postigao gol on zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Livaja je u akciji i u 60. kada s ruba kaznenog prostora puca malo pored stative, ali i ovaj put je pomoćni sudac podigao zastavicu.

Odličnu akciju domaćin je odigrao i četiri minute kasnije kada su brzim dodavanjima Benrahou i Trajkovski u šansu izbacili Livaju čiji udarac s desetak metara odlično brani Čavlina. Nedugo potom nakon povratnog dodavanja Trajkovskog s lijeve strane u šansi je i Krovinović, no njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Kalaica.

Benrahou je u 67. minuti proigrao Sahitija čiji udarac s 15-ak metara iskosa nije bio težak zadatak za čuvara mreže Lokomotive.

Devet minuta kasnije Hajduk dolazi u vodstvo. Odlično je s dvadesetak metara iskosa suprotnu malu mrežicu pogodio Sahiti za svoj prvi gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Gosti su u 85. minuti ostali s igračem manje nakon što je zbog prekršaja nad Žaperom drugi žuti karton dobio Mersinaj.

Lokomotiva je šansu imala u 88. minuti kada je sa 16 metara pucao Tuci te je loptu poslao iznad prečke.

Minutu kasnije Benrahou je pobjegao obrani Lokomotive, no u situaciji 1 na 1 njegov udarac brani Čavlina. Nedugo potom Livaja je ostavio loptu za Žapera čiji udarac sa 16 metara završava u bloku Marića.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz auta lopta se odbija do Kalaica, a njegov udarac iz okreta sa sedam metara odlazi iznad grede. Bila je to posljednja konkretna situacija na utakmici.

Deveto kolo će biti zaključeno sutra kada se sastaju Slaven Belupo i Rijeke te Rudeš i Dinamo.