Iznenađenje na Ibroxu! Aberdeen ‘srušio’ Rangerse, Celtic na +7

epa10875810 Borna Barisic of Rangers celebrates after the UEFA Europa League Group C match between Glasgow Rangers and Real Betis in Glasgow, Britain, 21 September 2023. Rangers won 1-0.  EPA/ROBERT PERRY

EPA/ROBERT PERRY

Nogometaši Aberdeena priredili su iznenađenje u susretu 7. kola škotskog prvenstva nakon što su na stadionu Ibrox pobijedili Rangers sa 3-1.

Posljednji put Aberdeen je slavio na Ibroxu u ožujku 2019. godine u FA kupu, dok je zadnju ligašku pobjedu u domu Rangersa ostvario u prosincu 2018. godine. Aberdeen je utakmicu dočekao u zoni ispadanja, na 11. mjestu sa svega pet bodova osvojenih u prvih šest kola. No, gosti su odigrali sjajno.

Poveli su u 38. minuti golom Stefana Gartenmanna, da bi Jamie McGrath u 68. minuti zabio za 2-0. Samo tri minute kasnije Rangers je ostao s igračem manje nakon što je Scott Wright u svega 20 minuta zaradio dva žuta kartona.

Rangers je s igračem manje smanjio u 76. minuti golom Abdallaha Sime, a potom jurnuo po izjednačenje. No, nije uspio. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Jack Mackenzie u 85. minuti.

Borna Barišić je za Rangers igrao u drugom poluvremenu ušavši u igru umjesto Ridvana Yilmaza.

U nešto ranije odigranom susretu Celtic je nakon velike drame na gostovanju pobijedio Motherwell sa 2-1. Gosti su poveli u 87. minuti preko Luisa Palme, a izjednačio je u petoj minuti nadoknade Blair Spittal. Činilo se kako će to biti konačan rezultat, no u sedmoj minuti nadoknade Matthew O’Riley je donio pobjedu gostima.

Celtic sada vodi sa 19 bodova, St. Mirren je drugi sa 15 bodova, dok je Rangers treći sa sedam bodova zaostatka za liderom.