Istra 1961 promarširala Koprivnicom

11.09.2022., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 09. kolo, NK Slaven Belupo - NK Istra 1961.   Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

U 9. kolu SuperSport HNL-a Istra 1961 je na gostovanju na stadionu Ivan Kušek Apaš bila bolja od Slaven Belupa rezultatom 0:3 (0:2). Na taj način su nakon više od osam godina po prvi put slavili u Koprivnici, a također su nakon četiri po prvi puta zabilježili dva uzastopna trijumfa na gostovanju.

Odlično prvo poluvrijeme Zeleno-žuti su potvrdili golovima Vinka Petkovića i Ante Ercega dok je u jeku napada Farmaceuta u drugom dijelu konačan rezultat postavio zanimljivi debitant Reda Boultam.

Izabranici Gonzala Garcije su tako došli do treće ovosezonske pobjede kojom su se učvrstili u sredini ljestvice. Igrači Zorana Zekića su pak nakon odličnog starta u sezonu zabilježili već drugi uzastopni poraz.

Istra je povela u 10. minuti kada je s druge stative loptu u mrežu zakucao Vinko Petković. Njega je uposlio Boultam nakon što je vratar Farmaceuta Marković zaplivao u prazno.

Gosti su vodstvo povećali u 29. minuti kada su po desnoj strani kombinirali Kadušić i Petković, a potonji je uputio povratno dodavanje koje je s desetak metara prizemnim udarcem na prvu stativu u gol pospremio Erceg. Bio je to njegov već četvrti zgoditak u aktualnoj sezoni, a u strijelce se upisao tri susreta u nizu.

Deveto kolo će od 21:05 u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Varaždin.