INDIANA I DENVER IZJEDNAČILI Pacersi demolirali prorijeđene Knickse, Jokić briljirao protiv Wolvesa

May 12, 2024; Minneapolis, Minnesota, USA; Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) works around Minnesota Timberwolves center Rudy Gobert (27) and guard Nickeil Alexander-Walker (9) in the third quarter of game four of the second round for the 2024 NBA playoffs at Target Center. Mandatory Credit: Bruce Kluckhohn-USA TODAY Sports Photo: Bruce Kluckhohn/REUTERS

Bruce Kluckhohn/REUTERS

I četvrta utakmica doigravanja između Minnesote i Denvera završila je pobjedom gostiju, nakon što su Wolvesi poveli s 2-0, Nuggetsi su nakon nedjeljne 115-107 pobjede izjednačili na 2-2. Denver je od početka druge četvrtine pa skoro do kraja stalno držao prednost na deset ili nešto više koševa prednosti, Wolvesi su se na pola minute prije kraja približili na 113-107 no ostalo je premalo vremena i prilike za potpuni preokret.

Nikola Jokić je briljirao s 35 koševa (15/26), opet je pogađao na sve moguće način, imao je i po sedam skokova i asistencija, Aaron Gordon je zabio 27 koševa (11/12) uz sedam skokova i šest asistencija a Jamal Murray je zabio 19 koševa (8/17) uz tricu sa svoje polovice na isteku prvog poluvremena te dodao osam asistencija.

New York od ranije na listi ozlijeđenih ima Juliusa Randlea, Bojana Bogdanovića i Mitchella Robinsona a svježe i OG Anunobyja i s tako skraćenom rotacijom Knicksi nisu imali puno šansi u četvrtoj utakmici protiv Indiane. Pacersi su već na poluvremenu vodili s 69-31 uz 10/21 za tricu. Knicksi s sedam ozbiljnih igrača u rotaciji nisu uspijevali pratiti ritam, razlika je rasla do ogromnih 43 početkom zadnje četvrtine, završilo je 121-89 za 2-2 u polufinalnoj seriji.

Tyrese Haliburton je imao 20 koševa (8/15), šest skokova i pet asistencija i predvodio još pet igrača Pacersa s dvoznamenkastim brojem koševa, T.J. McConnell je imao 15 koševa (6/12) i deset asistencija, po 14 su zabili Obi Toppin (6/11) i Pascal Siakam (7/9), Myles Turner 13 koševa (5/5)… Za New York Alec Burks je ubacio 20 koševa (5/11), Jalen Brunson 18 (6/17), Miles McBride 16 (6/17).