Igrač Wigana Charlie Wyke se devet mjeseci nakon zastoja srca vratio asistencijom za pobjedu

Sky Bet League 1 Bolton Wanderers v Wigan Athletic Charlie Wyke 9 of Wigan Athletic Bolton University of Bolton Stadium Greater Manchester United, ManU Kingdom Copyright: xConorxMolloy/NewsxImagesx

Conor Molloy/NewsxImages

Wigan je u petom kolu engleskog Championshipa, nakon tri remija i jedne neodigrane utakmice, u gostima protiv Birminghama došao do prve pobjede. Završilo je 1-0, strijelac je u 82. minuti bio Nathan Broadhead a asistent Charlie Wyke koji je ušao u igru 12 minuta ranije.

Charlie Wyke je prije devet mjeseci, krajem studenoog 2021., na treningu doživio srčani udar a život mu je spašen najviše zahvaljujući brzoj intervenciji trenera Wigana Liama Richardsona koji je odmah priskočio i masažom srca ga reanimirao, Klupski liječnik Jonathan Tobin je također odmah dojurio i pomogao stabilizirati 29-godišnjeg Wykea, napadača koji je najveći dio karijere proveo u klubovima League One (190 utakmica, 63 gola) i League Two (107 utakmica, 38 golova). Nakon što je zadržan u bolnici sljedećih sedam dana na promatranjima, Wyke je otpušten iz bolnice, a obzirom da su svi pregledi pokazivali kako mu je stanje dobro, ubrzo je dobio dozvolu početi lagano trenirati. Prvu pripremnu utakmicu, jedno cijelo poluvrijeme, odigrao je 5. srpnja protiv niželigaša Bamber Bridgea da bi se u subotu vratio na veliku scenu na zaista nevjerojatan način, asistencijom za pobjedonosni pogodak.

„Bilo je ovo teških i dugih devet mjeseci za mene, ali sada sam neizmjerno sretan i zahvalan što sam opet na terenu i što opet igram“, rekao je Wyke nakon subotnje utakmice. „Strašno emotivno, tako sam se osjećao. Moja obitelj bila je na tribini, opet su me gledali kako igram. Mislim da ne može baš svatko razumjeti kroz što sam prošao i kako se sada osjećam“.

Charlie Wyke je prošao nogometnu akademiju Middlesbrougha međutim za seniore tog kluba nikad nije zaigrao. Bio je na posudbama u Kettering Townu, Hartlepoolu i Wimbledonu da bi zatim 2015. kao slobodan igrao prešao u Carlisle United, dvije godine kasnije za 290 tisuća eura u Bradford  a još godinu kasnije u Sunderland koji ga je platio 675 tisuća eura i gdje je proživljavao najbolje dane i sezone karijere. U sezoni 2020/21 u League One je zabio 25 golova, izabran je u najbolju momčad sezone i naravno za najboljeg igrača Sunderlanda.

Prošle sezone je do umalo fatalnog srčanog incidenta za Wigan, koji se kasnije probio u Championship, u League One u 15 utakmica zabio pet golova.

OZNAKE: charlie wyke, wigan