IGRAČ UTAKMICE Englezi sipaju hvalospjeve Gvardiolu: ‘Opravdao je odluku da ga plate 90 milijuna eura’

Josko Gvardiol (24) of Manchester City scores a goal and celebrates 2-3 during the UEFA Champions League, Quarter-finals, 1st leg football match between Real Madrid and Manchester City on April 9, 2024 at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain - Photo Nigel Keene / ProSportsImages / DPPI,Image: 863712805, License: Rights-managed, Restrictions: Hungary Out UK Out, Model Release: no, Credit line: Nigel Keene / AFP / Profimedia

Nigel Keene / AFP / Profimedia

U prvom dvoboju četvrtfinala Lige prvaka u Madridu Real i Manchester City odigrali su 3-3, uz pogodak hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola.

Aktualni europski prvak i najtofejniji europski klub treću godinu uzastopce odmjerili su snage u fazi na ispadanja Lige prvaka, ali ovoga puta u nevjerojatnoj utakmici, punoj preokreta, koja je na kraju završila remijem.

Pogotke su za Real polučili Ruben Dias (12, autogol), Rodrygo (16) i Federico Valverde (79), a za City Bernardo Silva (2), Phil Foden (66) i Joško Gvardiol (71).

JEDAN OD NAJBOLJIH Gvardiol zabio prvijenac za City pa iskreno otkrio: ‘Rekao sam si, opalit ću, pa što bude’

City je poveo već u 2. minuti zahvaljujući velikoj lukavštini Portugalca Silve. Englezi su dobili slobodni udarac iskosa s 20-tak metara i dok su svi očekivali nabačaj, Silva je pucao pored zida, prizemno u bliži kut u iznenadio neopreznog vratara Lunina.

No, Realu je trebalo vrlo kratko da odgovori s dva pogotka. U 12. minuti Eduardo Camavinga je šutirao izvan šesnaesterca, a lopta je pogodila Rubena Diasa i ostavila vratara Ortegu u raskoraku. Samo dvije minute kasnije Brazilac Rodrygo je iz solo prodora, započetog na centru, zabio za 2-1, a i prilikom tog gola lopta je na putu prema mreži pogodila nekog od Cityevih igrača.

Ofanzivnija igra Citya u drugom dijelu isplatila se u 66. minuti, kada je Foden sjajnim udarcem pogodio same rašlje, da bi se u 71. minuti u strijelce upisao i Gvardiol, snažnim i preciznim udarcem s 20-tak metara u suprotni kut. Vodstvo Engleza nije dugo trajalo jer je Valverde u 79. minuti s 20-tak metara donio novo izjednačenje.

Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su cijelu utakmicu za City, dok je Luka Modrić ušao u igru u 71. minuti.

Nakon utakmice engleski mediji bili su puni hvale za Gvardiola, koji je odigrao jednu od najboljih utakmica od kako je došao među Građane.

Daily Mail hvali njegov gol i daje mu ocjenu 7 za trud kroz 90 odigranih minuta. Njegov gol naziva čudesnim, a zamjera mu tek reakciju kod gola koji je postigao Federico Valverde. Tvrdi se da je u toj akciji mogao bolje reagirati. Istovremeno, Mateo Kovačić dobio je ocjenu 5, uz pojašnjenje da je prvo gledao kako vratiti loptu unatrag te da nije dobro surađivao s Rodrijem u veznom redu.

‘Opravdao je odluku da ga plate 90 milijuna eura’

Manchester Evening News također valorizira Gvardiola ocjenom 7 uz opis: “Kakav gol! I kakav trenutak za postići ga! Čini se da je napustio svoju poziciju kad je Valverde zabio i imao je nekoliko pogrešnih dodavanja, ali gol je bio sjajan.” Kao i Daily Mail, i ovaj medij Kovačiću daje ocjenu 5 napominjući da se mučio kako bi City imao kontrolu sredine terena.

Za nogometni portal Goal, Gvardiol je bio najbolji igrač utakmice. Dobio je ocjenu 8 uz pojašnjenje: “Njegova najbolja izvedba od dolaska u City, opravdao je odluku kluba da se potroši 90 milijuna eura. Agresivno je branio, dobro dijelio lopte i postigao je nevjerojatan gol.” Kovačić je tu nagrađen ocjenom 6. Ističe se da je bio miran u kaosu i da je svoj posao dobro odradio.

Također, Gvardiol je s ocjenom 7.8 najbolje ocijenjeni igrač utakmice prema Sofascoreu. Uz pogodak, imao je i četiri oduzete lopte, tri presječena dodavanja, jednu otklonjenu opasnost, a osvojio je 6/10 duela u kojima se našao. Imao je i točnost dodavanja od 90% (63/70).

MADRIDSKIH 3-3 Šest pogodaka u remiju Reala i Cityja, Joško Gvardiol zabio sjajan gol