HT PRVA LIGA Inter pobjedom u Varaždinu pobjegao sa začelja ljestvice

25.10.2019., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, NK Varazdin - NK Inter Zapresic. Ivan Celikovic, Nikola Tkalcic Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U prvoj utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter-Zaprešić je u derbiju začelja pred 1.473 gledatelja slavio kod Varaždina rezultatom 0:1 (0:1). Jedini strijelac na susretu bio je trenutno najbolji topnik lige Serder Serderov.

Ovom pobjedom izabranici Samira Toplaka su na prvenstvenoj ljestvici preskočili današnjeg domaćina te trenutno s jedanaest bodova zauzimaju sedmo mjesto ljestvice. Varaždin ima bod manje odnosno deset, koliko i Slaven Belupo te Istra 1961 koji svoje utakmice igraju tijekom vikenda protiv Hajduka odnosno Lokomotive.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su domaćini u 17 minuti, ali dodavanje Đuraseka nije iskoristio Benko koji se loše snašao pred vratarom Frelihom tako da je njegov pokušaj blokirao Grgić.

U 30. minuti s dvadesetak metara je udarac okušao Čeliković, ali obranom se iskazao Nevistić. U borbi za odbijenu loptu Adžić u kaznenom prostoru ruši Mlinara, a danas neuvjerljivi sudac Jović je pokazao na bijelu točku.

Udarac Serderova s 11 metara je nogom dodirnuo Nevistić, ali lopta je ipak završila u mreži.

Varaždin je od 46. minute igrao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton nakon prekršaja nad Savićem dobio Lisakovich.

Domaćini su do konca susreta pokušali doći do izjednačenja. U tri navrata je opasno zaprijetio Benko, no njegovi udarci nisu bili dovoljno precizni.

Inter je pak prijetio preko kontranapada, ali ni oni nisu postići novi pogodak. Jedan im je tako bio dovoljan za nova tri boda odnosno drugu ovosezonsku pobjedu u Prvoj HNL.

Kolo se nastavlja sutra kada će snage odmjeriti Hajduk i Slaven Belupo te Rijeka i Gorica.