HT PRVA LIGA: Dinamo pogotkom Gavranovića svladao Varaždin u Maksimiru

06.12.2019., Stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski telekom Prva liga, 18 kolo, GNK Dinamo - NK Varazdin.

Luka Stanzl/PIXSELL

U prvoj utakmici programa 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je, pred 1 471 gledateljem na Maksimiru, rezultatom 1-0 (0-0) svladao Varaždin i tako upisao prvu ligašku pobjedu nad novim prvoligašem.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Mario Gavranović u 77. minuti utakmice.

Dinamo je tijekom cijelog susreta bio potpuno dominantnija momčad, no gosti su se s druge strane vrlo dobro branili i poprilično limitirali Bjeličinu momčad u kreiranju pravih prilika za pogodak.

Većinom dalekometne pokušaje koji su išli prema okviru vrata sigurno je branio Nevistić.

U nastavku ista situacija kao i u prvom poluvremenu, no Dinamo ipak dolazi do pobjede kada je mrežu po treći put u ovosezonskom ligaškom natjecanju nakon ubačaja iz prekida i kratkog odbijanca Nevistića s dva metra zatresao Gavranović.

Momčad Luke Bonačića tijekom čitave je utakmice imala dvije opasne situacije, po jednu u svakom poluvremenu, no u prvom dijelu se Posavec spetljao kada je išao jedan na jedan s Livakovićem, a u drugom je dijelu domaći vratar mirno obranio pokušaj Stolnika s nekih sedam metara.

Dinamo je današnjim slavljem stigao do trinaeste pobjede u sezoni, a prethodno sljedećem ligaškom okršaju (Lokomotiva) Plave očekuje dvoboj posljednjeg kola skupine C Lige prvaka u kojem u srijedu s početkom u 18:55 na Maksimiru dočekuju Manchester City. Varaždin u sljedećem kolu gostuje na Rujevici kod Rijeke.

Program 18. kola nastavlja se sutra utakmicama Gorice i Slaven Belupa u Velikoj Gorici (15 sati) te Intera i Hajduka u Zaprešiću (17:30).