Hrvatski vaterpolisti uvjerljivi protiv Kazahstana, slavili sa 16 pogodaka prednosti

Tokio, 25.07.2021 - Utakmica prvog kola natjecanja u vaterpolu na Olimpijskim igrama Tokio 2020, Hrvatska - Kazakhtan.
foto HINA/ Damir SENCAR/ ds

HINA/ Damir SENČAR

Hrvatska vaterpolo reprezentacija otvorila je turnir na Olimpijskim igrama u Tokiju uvjerljivom pobjedom nad Kazahstanom. ‘Barakude’ su u prvom kolu skupine B slavile s 23:7.

Najefikasniji hrvatski reprezentativac bio je Maro Joković s pet pogodaka, četiri je postigao Luka Bukić. Kod Kazahstana najbolji je strijelac bio Srđan Vuksanovi, koji je postigao tri gola.

Izabranici Ivice Tucka krenuli su u susret ozbiljno te su poveli s 4:0. Prvi pogodak Kazahstan je postigao 22 sekunde prije kraja prve četvrtine.

Jedino ravnopravno razdoblje u utakmici bilo je početkom druge četvrtine kada su Kazahstanci neko vrijeme uspjevali igrati gol za gol. No, to je trajalo samo do rezultata 6:3, a zatim se Hrvatska ponovno odvojila.

U 2. kolu Hrvatska će u utorak od 12:50 sati igrati protiv Australije.

HRVATSKA – KAZAHSTAN 23-7 (4-1, 6-3, 8-1, 5-2)

HRVATSKA: Bijač, Macan 1, Fatović 3, Lončar, Joković 5, Bukić 4, Vukičević 1, Bušlje, Miloš 1, Vrlić 3, Obradović 3, Garcia 2

KAZAHSTAN: Mahmetov, Medvedev, Aubakirov, Marković 1, Šmider 1, Artjuh, Šakenov 1, Vuksanović 3, Ukumanov 1, Rudaj, Altajev, Švedov