Hrvatski predstavnici saznali potencijalne suparnike u play-offu Europske lige

U Nyonu je održan ždrijeb play-off faze Europske lige u kojem je Hrvatska imala četiri predstavnika. Dok se Dinamo nakon ispadanja od Ferencvarosa automatski kvalificirao na korak do grupne faze ovog natjecanja, Hajduku, Rijeci i Lokomotivi idućeg četvrtka slijedi borba protiv Galatasarayja, Kolosa i Malmoa kako bi se borili za jesen u Europi.

Dinamo je u ždrijebu bio nositelj u dijelu za prvake te je odlučeno da će kod kuće igrati s pobjednikom susreta Floriana (Malta) – Flora Tallinn (Estonija).

Pobjednik dvoboja Galatasarayja i Hajduka susret će se u gostima s boljim iz susreta Willem II (Nizozemska) – Rangers (Škotska).

Bolji iz susreta Rijeke i Kolosa za suparnika će u gostima imati Kopenhagen (Danska) ili Piast Gliwice (Poljska).

Malmo ili Lokomotiva će pak ugostiti Granadu (Španjolska)  ili Lokomotiv Tbilisi (Gruzija).

Sve utakmice play-off faze Europske lige na rasporedu su u četvrtak 1. listopada, a igra se na samo jedan susret domaćin kojeg se određuje ždrijebom.

Ždrijeb play-offa Europske lige:

Young Boys (SUI) vs Tirana (ALB)
GNK Dinamo (CRO) vs Floriana (MLT) / Flora Tallinn (EST)
Djurgården (SWE) / CFR Cluj (ROU) vs KuPS (FIN) / Sūduva (LTU)
Ararat-Armenia (ARM) / Celje (SVN) vs Crvena zvezda (SRB)
Dynamo Brest (BLR) vs Ludogorets (BUL)
Sarajevo (BIH) / Budućnost Podgorica (MNE) vs Riga (LVA) / Celtic (SCO)
Legia (POL) / Drita (KOS) vs Qarabağ (AZE)
Sheriff (MDA) / Dundalk (IRL) vs KÍ (FRO) / Dinamo Tbilisi (GEO)

Hapoel Beer-Sheva (ISR) / Motherwell (SCO) vs Viktoria Plzeň (CZE) / SønderjyskE (DEN)
Rosenborg (NOR) / Alanyaspor (TUR) vs Mura (SVN) / PSV Eindhoven (NED)
St. Gallen (SUI) / AEK Athens (GRE) vs Wolfsburg (GER) / Desna Chernihiv (UKR)
Basel (SUI) vs Anorthosis (CYP) vs CSKA-Sofia (BUL) / B36 (FRO)
Sporting CP (POR) / Aberdeen (SCO) vs LASK (AUT) / Dunajská Streda (SVK)
Charleroi (BEL) / Partizan (SRB) vs Apollon Limassol (CYP) / Lech (POL)
Beşiktaş (TUR) / Rio Ave (POR) vs AC Milan (ITA) / Bodø/Glimt (NOR)
Copenhagen (DEN) / Piast Gliwice (POL) vs Rijeka (CRO) / Kolos Kovalivka (UKR)
Malmö (SWE) / Lokomotiva Zagreb (CRO) vs Granada (ESP) / Locomotive Tbilisi (GEO)
Shkëndija (MKD) / Tottenham (ENG) vs Rostov (RUS) / Maccabi Haifa (ISR)
FCSB (ROU) / Slovan Liberec (CZE) vs APOEL (CYP) / Zrinjski (BIH)
Standard Liège (BEL) / Vojvodina (SRB) vs Fehérvár (HUN) / Reims (FRA)
Willem II (NED) / Rangers (SCO) vs Galatasaray (TUR) / Hajduk Split (CRO)

Komentiraj