Hrvatski brzoklizači u Dresdenu postavili novi rekord

16.02.2022.,  Peking, Kina - Prva hrvatska olimpijka u brzom klizanju na kratkoj stazi Valentina Ascic ostala je bez plasmana u polufinale na 1500 m na Zimskim olimpijskim igrama. Valentina je osvojila peto mjesto u svojoj cetvrtfinalnoj skupini s vremenom 2 minute i 21.456 sekundi, sto je novi hrvatski rekord na toj dionici. Photo: Jaki Franja/PIXSELL

Hrvatski brzoklizači na natjecanju Svjetskog kupa održanom u Dresdenu postavili su novi državni rekord u mješovitoj štafeti te zauzeli 13. mjesto.

Valentina Aščić je u disciplini 500 metara zauzela 28. mjesto jer zbog ozljede nakon prekršaja koji je na njoj napravljen nije mogla nastupiti u polufinalu. Katarina Burić zauzela je 31. mjesto u disciplini 1500m, a Maja Ivandić 35. na 1000m uz novi osobni rekord.

Kod seniora, u disciplini 1500m Ivan Martinić je postavio novi osobni rekord i zauzeo 30. mjesto, dok je Martin Kolenc bio 36.