Hrvatska U-19 reprezentacija remizirala protiv Izraela, briljirao vratar Borna Buljan

18.11.2023., stadion Valbruna, Rovinj - Kvalifikacije za UEFA U-19 Europsko prvenstvo, Hrvatska - Farski otoci. Luka Vuskovic Photo: Sasa Miljevic/PIXSELL

Sasa Miljevic/PIXSELL

Reprezentacije igrača do 19 godine Hrvatske i Izraela odigrali su u Rovinju bez golova u utakmici zadnjeg, trećeg kola turnira prve faze kvalifikacija za EURO koji će se sljedeće godine igrati u Sjevernoj Irskoj. Obje ove reprezentacije osvojile su po sedam bodova i osigurale prolaz u Elitno kolo kvalifikacija, dok su Farski otoci s tri i Armenija bez bodova ispali.

Selekcija Siniše Oreščanina bila je kroz cijelu utakmicu u podređenom položaju u odnosu na Izrael čiji igrači su bili hitriji, unatoč teškom terenu pokazali su zavidnu razinu tehnike i ukupno im je igra bila puno bolja. Posjed lopte 64-36 i udarci u okvir gola 8-2, sve na strani Izraela, otprilike govori kakav je bio odnos snaga. Doduše, Hrvatska je jednom bila jako blizu gola no šut glavom Vilima Geca u 37. minuti pogodio je vratnicu. Izraelci su s druge strane imali niz prilika a sjajni vratar Borna Buljan, posebno zahvaljujući dvama obranama u samom finišu utakmice, zaslužio je status igrača utakmice. Treba dodadti da su i Izraelci pogodili okvir gola, u drugom poluvremenu udarcem sa 20-ak metara gredu je pogodio Ido Oli, veznjak Maccabija iz Tel Aviva.

Hrvatska je igrala u sljedećem sastavu: Buljan – Hodak, Vušković, Cvetko, Begonja (77. Pavlek) – Kavelj (77. Panić), Čaić, Gec (59. Matković) – Vrbančić – Koščević, Brajković. Izbornik: Siniša Oreščanin.