Holger Rune nadigrao Đokovića u tri seta u Rimu

epa10633912 Holger Rune of Denmark reacts during his men's quarter final round match against Novak Djokovic of Serbia (not pictured) at the Italian Open tennis tournament in Rome, Italy, 17 May 2023.  EPA/ETTORE FERRARI

EPA/ETTORE FERRARI

Holger Rune, 20-godišnji danski tenisač, prvi je polufinalist zemljanog ATP Masters 1000 turnira u Rimu nakon pobjede u tri seta protiv Novaka Đokovića, prvog igrača na svijetu.

Rune je srpskog igrača pobijedio sa 6-2, 4-6, 6-2 te u polufinalu čeka pobjednika dvoboja Norvežanina Caspera Ruuda i Argentinca Francisca Cerundola. Nakon uvjerljivog starta i nadmoćne predstave Runea u prvom setu, u drugoj dionici se vodila ravnopravna i najveća borba u kojoj je Đoković vodio 5-2. No, Danac se vratio u igru, smanjio je na 4-5 te je servirao za izjednačenje na 5-5.

Kod 0-30 u tom gemu kiša je prekinula meč na sat vremena, a nakon povratka Đoković je osvojio uvodna dva poena u nizu čime je izjednačio na 1-1 u setovima. Međutim, takav nastavak meča nije ni malo uzdrmao sedmog igrača na svijetu Runea koji je treći set otvorio dvosturkim breakom i s 4-0 čime je napravio ključni korak prema polufinalu.

Bio je to treći međusobni meč u karijeri Runea i Đokovića te druga pobjeda danskog igrača. U četvrtak će preostala dva četvrtfinalna meča odigrati hrvatski tenisač Borna Ćorić i Grk Stefanos Tsitsipas, odnosno, Rus Danil Medvjedev i Nijemac Yannick Hanfmann.