Hajduk uvjerljivo slavio u Kranjčevićevoj

07.05.2023., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 33. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. Yassine Otmane Benrahou Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Pobjedom Hajduka nad Lokomotivom zaključeno je 33. kolo SuperSport HNL-a. Bili su u Kranjčevićevoj slavili rezultatom 0:3 (0:0), a u strijelce su se upisali Yassine Benrahou, Marko Livaja i Ivan Ćubelić.

Izabranici Ivana Leke su 18. pobjedom u aktualnoj sezoni tri kola prije kraja prvenstva osigurali drugo mjesto ljestvice dok je Lokomotiva 15. porazom šanse da izbori europsku vizu svela na minimum.

Pritisak Hajduka u uvodnim minutama rezultirao je s tri kornera, a iz trećeg od njih u 3. minuti Benrahou je pronašao Awaziema koji je loše zahvatio loptu pa nije bilo opasnosti po gol Lokomotive.

Dvije minute kasnije s ruba šesnaesterca je suprotni kut ciljao Sahiti, no nije bio dovoljno precizan pa je lopta otišla pored stative.

U 6. minuti je Livaja lukavo pucao s centra obzirom da je Čavlina bio daleko od linije gola, ali nije bio dovoljno precizan.

Nakon brze akcije gostiju u 14. minuti Sahiti je ubačajem s desne strane pronašao Melnjaka koji je pucao glavom s desetak metara, a lopta je otišla pored gola.

07.05.2023., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb – SuperSport HNL, 33. kolo, NK Lokomotiva – HNK Hajduk. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Prvu bolju akciju Lokomotiva je odigrala u 23. minuti kada je MIlićević s lijeve strane oštro ubacio u peterac, a Lučić je odbio loptu.

Uslijedio je pokušaj gostiju u 25. minuti kada je Mlakar podvalio loptu za Sahitija koji nije uspio svladati Čavlinu nakon čega je pomoćni sudac označio zaleđe.

Nova dobra šansa za Hajduk uslijedila je u 33.minuti kada se Sahiti sjurio pored Milićevića s lijeve strane, a onda je nakon neuspješnog povratnog dodavanja sa pet metara iskosa zatresao stativu. Nedugo potom je s oko 25 metara snažno pucao Sigur te je pogodio prečku.

U 35. minuti Awaziem je dugim proigravanjem tražio Livaju koji je primio loptu pored tri igrača Lokomotive, no na koncu je opasnost otklonio Bubanja. Tuci je u 43. minuti gađao gornji desni kut Lučićeva gola, ali nije bio precizan.

Drugo poluvrijeme je otvoreno udarcem Sahitija sa 17 metara u 52. minuti, no lopta je otišla iznad gola.

Gosti su bolju igru oplodili u 53. minuti kada Pukštas presjekao dodavanje Čavline nakon čega se lopta odbija do Benrahoua, a on je s 15 metara spretno i sretno, obzirom da se poskliznuo pri udarcu, poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov treći gol u sezoni.

07.05.2023., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb – SuperSport HNL, 33. kolo, NK Lokomotiva – HNK Hajduk. Yassine Otmane Benrahou Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Nakon ubačaja Stojkovića iz slobodnog udarca u 75. minuti Kulenović je prenio loptu na drugu stativu, no tamo je prvi na njoj bio Melnjak koji je otklonio opasnost.

U 77. minuti je sijevnula kontra Hajduka u kojoj je Benrahou ubacio s desne strane za Brajkovića, a njegov udarac glavom sa sedam metara odlazi pokraj suprotne stative.

Pitanje pobjednika je riješeno u 82. minuti kada je u brzoj akciji Mlakar uposlio Melnjaka koji je s lijeve strane idealno poslužio Livaju za njegov 19. prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Konačni rezultat je postavljen u 89. minuti novom akcijom u tri poteza koja je bila replika prethodno gola. Ovaj put je Anello zaposlio Livaju koji je s lijeve strane asistirao Ćubeliću za njegov prvijenac u dresu Hajduka. Pomoćni sudac je prvotno označio zaleđe, no nakon asistencije VAR-a zgoditak je priznat.

Prvi udarac u okvir gola Lokomotiva je ubilježila u 94. minuti kada je s dvadesetak metara nakon dodavanja Kačavende pucao Stojković za sigurnu obranu Lučića.