Hajduk na Poljudu bolji od Lokomotive

21.08.2022., Split - Utakmica 6. kola SUPERSPORT HNL: Hajduk - Lokomotiva. Enis Cokaj

Davor Puklavec / Pixsell

U šestom kolu SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu u svojoj prvoj ovosezonskoj domaćoj prvenstvenoj utakmici svladao Lokomotivu rezultatom 2:1 (2:0). Strijelci za Bile su bili Chidozie Awaziem i Lukas Grgić dok je za goste pogodak iz kaznenog udarca upisao Sandro Kulenović.

Izabranici Valdasa Dambrasukasa su tako prekinuli negativni niz od tri uzastopna poraza u svim natjecanjaima dok je momčad Silvija Čabraja i u četvrtoj ovosezonskoj gostujućoj utakmici zabilježila poraz.

Cokaj je u 12. minuti uputio dobar ubačaj u peterac iz slobodnog udarca, a Kalinić je uspio odbiti loptu u korner. Dvije minute kasnije nakon kombinacije iz kuta lopta dolazi do Solde koji nije uspio dobro zahvatiti loptu te ozbiljnije zaprijetiti golu Hajduka.

U 16. minuti s desetak metara iskosa nakon dodavanja Vasilja snažno je pucao Kulenović, a Kalinić je bio spreman na njegov pokušaj. Šest minuta kasnije nakon ubačaja iz kuta Cokaja lopta dolazi do Smakaja, no njegov udarac je blokirao Melnjak.

Hajduk je uzvratio u 25. minuti kada je Melnjak u šesnaestercu pronašao Mlakara koji s desetak metara puca pored gola Čavline. Dvije minute kasnije Biuk je u ulozi asistenta, a udarac Melnjaka s deset metara od bloka Solde odlazi iznad prečke. Uslijedio je potom ubačaj iz kuta Krovinovića nakon kojeg Awaziem nije uspio reagirati iz gužve.

Lokomotiva je potom odigrala kontru u kojoj je Cipetić snažno pucao sa 17 metara, a Awaziem je upisao uspješnu blokadu.

Hajduk u vodstvo dolazi u 33. minuti prvijencem Awaziema. Nigerijski reprezentativac se nakon proigravanja Eleza odlično snašao pored Solde i Mersinaja te je potom u maniri rasnog strijelca matirao Čavlinu.

Cipetić je u 37. minuti ubacio za Kulenovića, a njegov udarac glavom sa šest metara nije bio dovoljno precizan.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Lovrencsics je ubacio za Livaju, a njegov udarac glavom sa šest metara odlično brani Čavlina.

U nastavku akcije Krovinović je ubacio iz kornera, a Melnjak je prenio loptu na drugu stativu odaklu ju je Grgić proslijedio u gol Lokomotive. Sudac Pejin je prvotno označio da je veznjak Hajduka igrao rukom, no nakon višeminutne provjere VAR-a zgoditak je priznat i domaćin je povećao svoju prednost.

Biuk je nakon sat vremena igre iz kornera pronašao Livaju, a on sa sedam metara glavom šalje loptu pokraj stative.

U 67. minuti Biuk je ubacio s lijeve strane, a Livaja i Lovrencsics nisu uspjeli skrenuti loptu u gol Lokomotive. U istoj minuti je iz daljine pucao Atanasov, ali pored vrata.

Biuk je u akciji i u 71. minuti, ali nakon njegove asistencije Melnjak nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom tako da je obrana Lokomotive na koncu otklonila opasnost.

Lokomotiva se u igru vraća u 74. minuti kada je kazneni udarac iskoristio Kulenović. Prethodno je sudac Pejin pokazao na bijelu točku nakon duela Awaziema i Goričana u šesnaestercu Bilih.

Kulenović je u šansi i u 80. minuti nakon nesporazuma Eleza i Kalinića, no njegov udarac brani vratar Hajduka.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Livaja je u šansu izbacio Sahitija, no on se u ključnom trenutku spetljao tako da je Vranjković uspio odnijeti loptu. Minutu kasnije posljednja prilika i za goste, nakon ubačaja iz kuta Cokaja loptu na pet metara nije uspio zahvatiti Kulenović.