‘Građani’ pobjedom nad West hamom otvorili novu sezonu. Oba gola postigao Haaland

epa10110398 Manchester City's Erling Haaland celebrates after scoring the 2-0 lead during the English Premier League soccer match between West Ham United and Manchester City in London, Britain, 07 August 2022.  EPA/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/NEIL HALL

Nogometaši Manchester Cityja 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv West Ham Uniteda započeli su obranu naslova prvaka Engleske.

Oba gola za “građane” postigao je njihov novi vođa navale Erling Haaland, prvoga u 36. minuti iz kaznenog udarca kojega je sam izborio, a drugoga u 65. minuti nakon fantastičnog proigravanja De Bruynea.

Haaland se pred kraj prvog poluvremena sjurio u kazneni prostor domaćih gdje ga je “počistio” vratar Areola pa je sudac Oliver bez razmišljanja pokazao na bijelu točku, a Norvežanin je bio siguran realizator. Sredinom nastavka De Bruyne je okomitom loptom “rasparao” obranu Wrest Hama, a Haaland je manirom rasnog strijelca još jednom svladao Areolu.

Hrvatski veznjak Nikola Vlašić ostao je na klupi West Hama.

Ranije u nedjelju su igrači Brighton and Hove Albiona priredili senzaciju svladavši kao gosti Manchester United na Old Traffordu sa 2-1 (2-0). Gostima je veliku prednost u prvom poluvremenu s dva gola osigurao Pascal Gross, koji je pospremao loptu u mrežu iza De Gee u 30., odnosno 39. minuti. Unatoč velikom pritisku u drugom poluvremenu i ulasku Cristiana Ronalda, United je uspio tek smanjiti na 1-2 i to nakon nespretne reakcije MacAllistera koji je u 68. minuti pogodio vlasitog vratara Sancheza za autogol.

Iako je United pod novim trenerom Ten Haagom postizao dobre rezultate u pripremnom razdoblju, u prvoj službenoj utakmici je izgledao bezidejno u napadu, dok su se u obrani kao i prošle sezone događale nevjerojatne individualne pogreške koje su kažnjavane pogocima.

Istovremeno su Leicester City i Brentford podijelili bodove igrajući 2-2 (1-0).

REZULTATI 1. KOLA,
Petak:
Crystal Palace – Arsenal 0-2 (Martinelli 20, Guehi 85-ag)
Subota:
Fulham – Liverpool 2-2 (Mitrović 32, 72-11m / Nunez 64, Salah 81)
Tottenham Hotspur – Southampton 4-1 (Sessegnon 21, Dier 31, Salisu 61-ag, Kuluševski 63 / Ward-Prowse 12)
Newcastle United – Nottingham Forest 2-0 (Schaer 58, C. Wilson 78)
Leeds United – Wolverhampton Wanderers 2-1 (Rodrigo 24, Ait-Nouri 74-ag / Podence 6)
Bournemouth – Aston Villa 2-0 (Lerma 2, Moore 80)
Everton – Chelsea 0-1 (Jorginho 45+9-11m)
Nedjelja:
Leicester City – Brentford 2-2 (Castagne 33, Dewsbury-Hall 46 / Toney 62, Sa Silva 86)
Manchester United – Brighton and Hove Albion 1-2 (MacAllister 68-ag / Gross 30, 39)
West Ham United – Manchester City 0-2 (Haaland 36-11m, 65)

1. Tottenham Hotspur 1 1 0 0 4-1 3
2. Bournemouth 1 1 0 0 2-0 3
2. Newcastle United 1 1 0 0 2-0 3
2. Arsenal 1 1 0 0 2-0 3
2. Manchester City 1 1 0 0 2-0 3
6. Leeds United 1 1 0 0 2-1 3
6. Brighton and Hove Albion 1 1 0 0 2-1 3