Gorica s igračem manje i uz novi autogol Čestića svladala Rijeku

19.03.2022.,Zagreb - 28. kolo HT Prve lige: Gorica - Rijeka.Drmic Josip,Da Cruz Oliviera Caio Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban / Pixsell

Gorica nastavlja s dobrim igrama otkada ih je preuzeo Samir Toplak. U 28. kolu HT Prve lige slavili su na domaćem terenu protiv Rijeke rezultatom 1:0 (0:0). Dvoboj je presudio autogol koji je postigao Sava Arangel Čestić, a srpski stoper je ove sezone na isti način već odlučio i susret s Osijekom.

Pobjeda Gorice je još vrjednija kada se uzme u obzir da su posljednjih pola sata igrali s igračem manje nakon što je dva brza žuta kartona zaradio Caio Cruz.

Gorica je tako pod Toplakom u tri susreta osvojila sedam bodova uz gol razliku 5:0 te se bodovno poravnala s Lokomotivom na petom mjestu ljestvice. Rijeka je pak upisala i drugi poraz u nizu čime je posustala u borbi za naslov prvaka države.

Prvi pokušaj na utakmici bilježimo u 12. minuti kada je iz slobodnog udarca sa 17 metara pucao Fruk, uspio je prebaciti živi zid, ali i poslati loptu iznad gola Rijeke.

Gosti su uzvratili u 16. minuti kada prizemni ubačaj Vukčevića s lijeve strane dolazi do Ampema, a njegov pokušaj je na vrhu peterca uspio blokirati Keita.

U 22. minuti Cruz je povratnim dodavanjem petom uposlio Fruka koji je uputio udarac s desetak metara iskosa, no pogodio je ravno u Labrovića.

Opasan centaršut Mitrovića u 29. minuti u posljednji trenutak ispred napadača Gorice otklonio je Čestić. Uslijedila je kontra gostiju u kojoj je Murić pucao s dvadesetak metara, no Kotarski je upisao obranu.

U 32. minuti sa slične udaljenosti je snažno šutirao i Drmić, a golman Gorice je prebacio loptu preko prečke. Dvije minute kasnije Drmić nije uspio iskoristiti veliku pogrešku Kotarskog koji mu je predao loptu, ali vratar domaćih je na koncu obranom uspio ispraviti svoju nesmotrenost.

Prvu priliku u drugom dijelu imali su domaćini u 47. minuti kada je Keita ubačajem s lijeve strane pronašao Cruza, a njegov udarac glavom s desetak metara brani Labrović.

Rijeka uzvraća dvije minute kasnije kada je s oko 25 metara pucao Selahi te je prizemnim udarcem zatresao stativu.

Ampem je u 59. minuti na drugoj stativi pronašao usamljenog Merkulova, a on je loše zahvatio loptu koji je poslao visoko iznad gola.

Domaćini su nakon sat vremena igre ostali s igračem manje nakon što je zbog prekršaja nad Velkovskim drugi žuti karton dobio Cruz.

Ubačaj Fruka u 66. minuti iz kornera na drugoj stativi je dočekao Babec, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Labroviću.

Usprkos igraču manje Gorica do vodstva dolazi u 73. minuti. Nakon ubačaja Krizmanića s desne strane glavom je s desetak metara pucao Babec, a loptu je u vlastitu mrežu skrenu Čestić kojem je to bio već drugi autogol otkada je stigao u Rijeku.

Novi pokušaj domaćih uslijedio je u 75. minuti kada je s dvadesetak metara malo poviš gola lopta poslao Fruk.

Rijeka uzvraća u 80. minuti kada je Drmić nakon odbijene lopte pucao glavom sa osam metara, no lopta prolazi pokraj stative.

Blizu izjednačenja gosti su bili u 88. minuti kada je nakon ubačaja Drmića s desne strane glavom pucao Abass, a lopta je prošla malo pokraj vratnice.

U sudačkoj nadoknadi dvoboja ozbiljnije se ozlijedio ofenzivac domaćih Matija Dvorneković koji je nezgodno pao na ruku.

Delfi je u 97. minuti povukao kontru u kojoj je loptu vodio s jednog kraja travnjaka na drugi, a na koncu je s desetak metara iskosa pogodio vanjski dio mreže.

Rijeka je posljednju priliku za izjednačenje imala u 98. minuti kada je s dvadesetak metara dobro pucao Bušnja, a Kotarski je uspio odbiti loptu.

Aktualno kolo se nastavlja od 17:05 kada na Poljudu počinje utakmica Hajduka i Lokomotive.