GOLIJADA U KRANJČEVIĆEVOJ Hajduk na oproštaju od sezone svladao Lokomotivu

25.05.2024., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 36. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk.

Marko Lukunic / Pixsell

Hajduk je pobjedom protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj zaključio po njih razočaravajuću sezonu. Bili su za kraj u golijadi slavili rezultatom 2:5 (0:2). Čak tri gola je zabio Aleksandar Trajkovski, a po pogodak su još dodali Josip Brekalo i Emir Sahiti. Za domaćina je pak poentirao Duje Čop, a golman Buljan je zabio autogol.

Bila je to 21. pobjeda u sezoni za splitsku momčad koju je po posljednji put vodio Jure Ivanković. Izabranici Silvija Čabraje su pak deveti put travnjak napustili pognute glave.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 18. minuti kada je Trajkovski pucao s dvadesetak metara iskosa, a Mersinaj je u pokušaju blokiranja udarca skrenuo loptu koja je prevarila Šubarića.

Dvadeset minuta kasnije mreža se zatresla na isti način. Brekalo je iz slobodnog udarca kratko proigrao makedonskog napadača čiji udarac ponovno od bloka Mersinaja završava u golu.

Pravu golijadu je ponudio početak drugog poluvremena kad se u šest minuta mreža tresla tri puta. Prvo je udarac Sahitija sa šest metara iskosa u mrežu skrenuo Kalaica, potom je Brekalo nakon asistencije Trajkovskog lobao Šubarića da bi na koncu kod povratnog dodavanja Jurića Petrašila pogriješio vratar Buljan.

Iskusni napadač Lokomotive je bio strijelac i u 66. minuti kada je iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti pogodio rašlje. Bio je to najljepši potez na utakmici.

Konačan rezultat dvoboja postignut je u 72. minuti. Nakon ubačaja iz kuta domaćin nije uspio otkloniti opasnost pa je Uremović proslijedio loptu do Trajkovskog koji je iz blizine matirao Šubarića.

Sam kraj utakmice obilježila je bakljada Torcide tijekom koje je na desetke pirotehničkih sredstava završilo na travnjaku zbog čega je utakmica na nekoliko minuta prekinuta nakon čega je sudac Bel u dogovoru s igračima označio kraj susreta.

Prvenstvo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati na Rujevici sastaju Rijeka i Slaven Belupo dok će Dinamo na rasprodanom Maksimiru od 17:30 dočekati Rudeš nakon čega će proslaviti titulu prvaka.