Golden State uz maleni Šarićev udio pobijedio oslabljenu Philadelphiju, umorni Clippersi izgubili od Pelicansa

Feb 7, 2024; Los Angeles, California, USA;   Los Angeles Clippers guard James Harden (1) beats New Orleans Pelicans forward Brandon Ingram (14) to a loose ball in the second half at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports Photo: Jayne Kamin-Oncea/REUTERS

Jayne Kamin-Oncea/REUTERS

Philadelphia je sinoć izgubila sedmu od zadnjih osam utakmica, bez Joel Embiida to nije više ista momčad. Protiv Golden Statea Sixersi su se držali u egalu tek do kraja prvog poluvremena da bi Warriorsi u trećoj četvrtini otišli na +25 a u četvrtoj i na +30. Završilo je 127-104, Stephen Curry ostao je na tek devet koševa (2/7), tri skoka i jednoj asistenciji za 24 minute u igri. Andrew Wiggins zabio je 18 (9/14) uz deset skokova. Dario Šarić je u zadnjih par utakmica očito izgubio status kod trenera Stevea Kerra, za 14 minuta imao je devet koševa (2/3 za dva, 1/2 za tri), tri skoka i dvije asistencije. U zadnje četiri je igrao 12 i pol minuta po utakmici za 4.8 koševa i 2.3 skoka prosječno. Inače, sezonski su mu prosjeci 20.2 minuta, 10.1 koš, 5.3 skokova i 2.5 asistencija po utakmici.

U ogledu četvrte i pete momčadi zapada bolji je bio New Orleans koji je u gostima s 117-106 pobijedio LA Clipperse. Pelicansi su očito iskoristili umor Clippersa koji su s 6-1 upravo odradili gostujuću turneju ali i odigrali ukupno osam utakmica u 13 dana. Pelicansi su već nakon 12 minuta vodili s 36-19, Clippersi su se u drugom poluvremenu nakratko uspjeli približiti na minus četiri.

CJ McCollum je imao 25 (10/17) koševa za Pelicanse, Zion Williamson 21 (7/16) uz deset asistencija. Ivica Zubac se vratio nakon ozljede lista, za 21 minutu uz šut 5/5 upisao je 12 koševa i osam skokova, Paul George je imao šut 3/15 i sedam koševa, najbolji kod Clippersa je bio James Harden s 19 koševa (6/11), osam skokova i pet asistencija.

Bez dva najbolja strijelca, Cadea Cunninghama i Bojana Bogdanovića, kojeg opet muči mišić lista, Detroit je s 133-120 pobijedio Sacramento što je, malo je reći, iznenađenje. Pistonsi su s 7-43 najlošija momčad lige, Sacramento je sedmi na zapadu s 29-21. Jaden Ivey odigrao je najbolju utakmicu svoje kratke NBA karijere s 37 koševa (13/23) i sedam asistencija, Jalen Duren je bio na 20 koševa (7/10), 15 skokova i šest asistencija. Za Kingse Domantas Sabonis je imao 30 koševa (11/17), 12 skokova i sedam asistencija, Malik Monk 23 koša (10/21) i deset asistencija, De’Aaron Fox 12 koševa (5/14) i sedam asistencija.