Golden State u Torontu dobio 11. od zadnjih 13 utakmica, Dario Šarić igra sve manje i lošije

Feb 14, 2024; San Francisco, California, USA; Golden State Warriors forward Dario Saric (20) reacts during the first half of the game against the LA Clippers at Chase Center. Mandatory Credit: John Hefti-USA TODAY Sports Photo: John Hefti/REUTERS

John Hefti/REUTERS

Golden State Warriorsi u zadnjih mjesec i malo više dana konačno opet izgledaju kao ozbiljna momčad, nakon što su tijekom siječnja ispali čak i iz kruga momčadi koje ulaze u play-in turnir, u zadnjih 13 utakmica ostvarili su 11 pobjeda pa sada s omjerom 32-27 stoje na devetom mjestu Zapadne konferencije. Nije nešto sjajno, ali nakon svega sigurno veseli navijače Warriorsa. Onaj tko se najmanje veseli, iako mu momčad pobjeđuje, zove se Dario Šarić, Hvat u Warriorsima malo po malo tone i po pitanju statusa i po pitanju učinka, u petak navečer je u gostujućoj 120-105 pobjedi u Toronto, osmoj uzastopnoj za Golden State u gostima, igrao tek malo više od pet minuta, pogodio je jednu od dvije šutirane dvice i dodao dvije asistencije. U 14 utakmica od početka veljače do danas igra 11 minuta po utakmici i zabija prosječno 3.6 koševa.

Toronto je protiv Golden Statea bio u laganom vodstvu cijelo prvo poluvrijeme a onda je Scottie Barnes slomio prst na ruci nakon čega su Rasptorsi brzo potonuli. Warriorsi su treću četvrtinu dobili s 32-19 i pred zadnjih 12 minuta poveli s 93-83 a onda zadnji period dobili s još +5 i pobijedili s 120-105.

Stephen Curry s 25 koševa (7/15 za tri) i po šest skokova i asistencija i Jonathan Cuminga s 24 koša (9/19) i šest koševa vukli su Warriorse, Chris Paul se polako vraća u formu, upisao je 13 koševa (5/10), pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Za Toronto koji će bez Barnesa, ove sezone na prosjecima od 19.9 koševa i 6.1 asistencija, biti barem do kraja ožujka, RJ Barrett je imao 23 koša (9/16).