Golden State u gostima pobijedio Portland, Curry nakon 268 utakmica nije zabio tricu, osam koševa Darija Šarića

Golden State Warriors forward Dario Saric, center, drives to the basket against Portland Trail Blazers guard Matisse Thybulle, left, and forward Jabari Walker, right, during the second half of an NBA basketball game in Portland, Ore., Sunday, Dec. 17, 2023. The Warriors won 118-114. (AP Photo/Steve Dykes)

AP Photo/Steve Dykes

Nakon što je početkom treće četvrtine vodio s 22 koša prednosti Golden State je na kraju u tijesnoj završnici s 118-114 u gostima pobijedio Portland i došao do omjera 12-14 dok su Blazersi s 6-19 druga najlošija momčad Zapadne konferencije. Portland je na samom kraju imao priliku u zadnjih šest sekundi odvesti utakmicu u produžetak, međutim kod 116-114 Sheadon Sharpe (12 koševa, 4/10, pet skokova) je pri pokušaju polaganja napravio prekršaj u napadu na Brandinu Podziemskom (deset koševa, 4/8, po pet skokova i asistencija) koji je zatim s dva pogođena bacanja postavio konačnih 118-114.

Klay Thompson je zabio 28 (11/16) za Warriorse, Stephen Curry nakon 268 utakmica u nizu nije zabio tricu, imao je tek sedam koševa uz šut 2/12, imao je i osam asistencija, Andrew Wiggins je imao odličnu utakmicu s 25 koševa (8/12) i sedam skokova a Dario Šarić je za 15 minuta uz šut 2/4 imao osam koševa i po jedan skok i asistenciju. Šarić je već sredinom drugog perioda napravio treći faul, zamijenio ga je Trayce Jackson-Davies, 57. izbor ovogodišnjeg Drafta koji je do kraja skupio 14 koševa (6/9) i osam skokova te tako uzeo minutažu hrvatskom igraču. Za Portland Jerami Grant je imao 30 koševa (11/19), sedam skokova i šest asistencija, Anfrenee Simons 24 koša (9/20) i sedam asistencija.