Golden State pobijedio Sacramento, sjajni Devin Booker srušio oslabljene Clipperse

Apr 20, 2023; San Francisco, California, USA; Golden State Warriors guard Stephen Curry (30) dribbles the ball next to Sacramento Kings forward Domantas Sabonis (10) in the third quarter during game three of the 2023 NBA playoffs at the Chase Center. Mandatory Credit: Cary Edmondson-USA TODAY Sports Photo: Cary Edmondson/REUTERS

Cary Edmondson/REUTERS

Golden State je u trećoj utakmici protiv Sacramenta obranio domaći teren i pobjedom 114-97 smanjio prednost Kingsa u seriji na 2-1. Bila je to prilično jednosmjerna utakmica, Warriorsi su vodili od početka i iz četvrtine u četvrtinu povećavali prednost do najviših +23 pri kraju utakmice. Do pobjede je Golden State došao uz ukupni šut od tek 40 posto i još lošiji – 32 posto – za tri koša, međutim Kingsi su bili još lošiji, 38 posto ukupno i samo 23 posto (11/47) za tricu. Ipak, Stephen Curry je bio na vrhunskoj razini, 36 koševa (6/12 za tri), Andrew Wiggins je zabio 20 (8/16) uz sedam skokova, Jordan Poole 16 koševa (4/13), Klay Thompson 13 (5/15). Za Kingse De’Aaron Fox 26 (9/22) i po devet skokova i asistencija, Domantas Sabonis 15 koševa (7/14) i 16 skokova.

Philadelphia je nastavila dominirati protiv Brooklyna, s 102-97 došli su do 3-0, na jednu su pobjedu od prolaza u konferencijsko polufinale. Netsi su na 2:15 prije kraja vodili s 96-91 da bi Tyrese Maxey (25 koševa, 10/17) sam napravio seriju 8-0 za 99-96 Sixersa na 45 sekundi prije kraja. Netsi su kod 100-97 imali zadnjih osam sekundi za napad ali Royce O’Neale je izvodeći sa strane bacio loptu De’Anthonyju Meltonu koji je zakucao za konačnih 102-97.

James Harden je zabio 21 (8/15), Tobias Harris 15 koševa (6/13) uz sedam skokova, Joel Embiid 14 (5/13) uz deset skokova za Sixerse. Na strani poražene momčadi, Mikal Bridges 26 koševa (9/26), Spencer Dinwiddie 20 (5/12) i sedam asistencija.

LA Clippersi bez ozlijeđenih Paula Georgea i Kawhi Leonarda unatoč solidnom otporu očekivano nisu mogli protiv Phoenixa za kojeg je briljirao Devin Booker s 45 koševa (18/29). Završilo je 129-124, Phoenix je sada na 2-1 a Clippersi su se donekle držali u prvom poluvremenu da bi u drugom Sunsi uglavnom bili na desetak koševa prednosti. Kevin Durant imao je 28 koševa (8/15) uz šest skokova i pet asistencija, Chris Paul 11 koševa (5/18) i sedam asistencija, Deandre Ayton 12 koševa (4/9) i 11 skokova. Za Clipperse Norman Powell 42 koša (15/23), Russell Westbrook 32 koša (11/23) i 12 asistencija, Ivica Zubac za 22 minute u igri šest koševa (3/4) i osam skokova.