Girona u utakmici sa šest golova slavila protiv Barcelone. Ponovno su na vrhu La Lige

epa11022259 Girona's midfielder Valery Fernandez (R) jubilates with his teammate Uruguayan striker Cristhian Stuani after scoring the 1-3 lead during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Girona FC at Estadio Olimpico Lluis Companys stadium in Barcelona, Catalonia, Spain, 10 December 2023.  EPA/Andreu Dalmau

EPA/Andreu Dalmau

Girona je nastavila svoj senzacionalan put u ovoj sezoni LaLige te je pobjedom 4-2 na gostovanju kod Barcelone zasjela na vrh ljestvice španjolskog prvenstva.

Ukrajinac Artem Dovbik je u 12. minuti svladao Penu za vodstvo Girone na Olimpijskom stadionu na Montjuicu. Robert Lewandowski je u 19. minuti izjednačio, ali je to bio jedini pogodak Barcelone u osnovnih 90 minuta utakmice, dok su s druge strane mrežu domaće momčadi zatresli Miguel Gutierrez u 40. minuti i Valery Fernandez u 80. minuti.

Bracelona je u sučevom dodatku umalo došla do preokreta. U drugoj minuti je Ilkay Gundogan smanjio na 2-3, a samo minutu poslije je Lewandowski bio sam na pet metara od vrata, ali je loptu, umjesto glavom, zahvatio ramenom i promašio okvir. Dvije minute poslije je Christian Stuani postavio konačnih 4-2 za novu vodeću momčad LaLige.

Girona nakon 16 kola ima 41 bod, dva više od Real Madrida. Atletico Madrid i Barcelona imaju po 34 boda, ali madridska momčad ima utakmicu manje.

Posljednje utakmice 16. kola bit će odigrane u ponedjeljak. Rayo Vallecano je od 21 sat domaćin Celti Vigo, a u istom terminu će biti odigran i nastavak, preostale 73 minute, u nedjelju prekinute utakmice Granada – Athletic. Gosti imaju vodstvo od 1-0 golom Inakija Williamsa iz šeste minute.

Španjolska – 16. kolo
Atletico M. – Almeria 2-1 (Morata 17, Correa 22 / L. Baptistao 62)
Cadiz – Osasuna 1-1 (Marti 19 / Budimir 70-11m)
Barcelona – Girona 2-4 (Lewandowski 19, Gundogan 90+2 / Dovbik 12, Gutierrez 40, Valery 80, Stuani 90+5)
Granada – Athletic      prekinuto kod 0-1, nastavak u ponedjeljak (21.00)