Girona nastavlja s odličnim rezultatima! S 5:2 slavili protiv Almerije

epa10932946 Girona's Ivan Martin (L) scores a goal during the Spanish LaLiga EA Sports match between Girona FC and UD Almeria at Montilivi stadium in Girona, Catalonia, Spain, 22 October 2023.  EPA/David Borrat

EPA/David Borrat

Nogometaši Girone nastavljaju nizati sjajne rezultate u elitnom razredu španjolskog nogometa.

U susretu 10. kola španjolskog prvenstva Girona je pobijedila Almeriju sa 5-2 premda su gosti nakon 25 minuta igre vodili sa 2-0.

Već u trećoj minuti gosti su poveli, a pogodak je postigao Leo Baptistao. Brazilski napadač je u 25. minuti zabio i za 2-0, no Girona je u posljednjih osam minuta prvog dijela zabila tri gola okrenuvši rezultat. Strijelci su bili Ivan Martin (37) i Artem Dovbik (39, 44). U nastavku susreta domaćin je zabio još dva gola, a strijelci su bili Savio (71) i Christian Stuani (85).

Girona se ovom pobjedom probila na drugo mjesto Primere sa 25 bodova, koliko ima i vodeći Real, no momčad iz Madrida ima i bolju razliku pogodaka. Almerija je ostala na začelju s tri boda, pet manje od zone spasa.

U prvom nedjeljnom ogledu Rayo Vallecano je golom u sudačkoj nadoknadi na gostovanju pobijedio Las Palmas sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Bebe iz kaznenog udarca u drugoj minuti nadoknade.

Jedanaesterac je imao i Las Palmas u 34. minuti, međutim Stole Dimitrevski je obranio udarac Munira El Haddadija.

Gosti su u četvrtoj minuti nadoknade ostali s igračem manje nakon što je isključen Oscar Valentino.

Rayo se ovom pobjedom uspeo na sedmo mjesto Primere sa 16 bodova, dok je Las Palmas na 12. mjestu sa 11 bodova.