Fiolić u završnici utakmice donio remi Osijeku protiv Lokomotive

11.11.2023., Opus Arena, Osijek - SuperSport prva Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, NK Osijek - NK Lokomotiva. Darko Nejasmic, Indrit Tuci Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Pogotkom Ivana Fiolića u 87. minuti Osijek je u sklopu 15. kola SuperSport HNL-a pred nešto manje od pet tisuća gledatelja na Opus Areni došao do remija protiv Lokomotive. Gosti su prethodno bili u vodstvu od 10. minute kada se u strijelce upisao u posljednje vrijeme dobro raspoloženi Indrit Tuci.

Bijelo-plavi su tako upisali četvrti, a gosti čak sedmi remi u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Nakon reprezentativne stanke Osijek će za dva tjedna u sklopu 16. kola gostovati kod Dinama u Maksimiru dok Lokomotivu očekuje domaći sraz sa Slaven Belupom.

Otvoreni pristup utakmici od strane obje momčadi konkretiziran je već u 10. minuti kada se Goričan na lijevoj strani napada odlično oslobodio Duartea nakon čega je idealno poslužio Tucija kojem nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu. Bio je to njegov već šest gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Do novog konkretnog pokušaja smo čekali sve do 33. minute kada je sa 17 metara iskosa zapucao raspoloženi Goričan, a lopta je završila ravno u naručju Malenice.

Tuci je deset minuta kasnije uputio oštar udarac s lijeve strane, a Bralić je na pet metara uspio blokirati njegov ubačaj.

Drugo poluvrijeme je počelo velikom prilikom za goste. Nakon ubačaja iz kuta Malenica je u petercu nakon duela sa Živkovićem ispustio loptu koja je krenula prema golu, no na crti se iskazao Omerović koji je u posljednji trenutak otklonio opasnost.

Bijelo-plavi uzvraćaju u 50. minuti kada je Jugović pronašao Omerovića koji je sa 16 metara pogodio suprotnu stativu. U nastavku akcije je s dvadesetak metara snažno zapucao i Nejašmić, a Čavlina je uspio odbiti loptu.

Dvije minute kasnije Malenica je paradom uspio skrenuti loptu u korner nakon dobrog udarca Smakaja s dvadesetak metara.

U 54. minuti su iz šesnaesterca udarac okušali Jugović i Pušić, a u oba slučaja obrana Lokomotive je uspjela blokirati put lopte do gola. Nedugo potom Pušić iz kornera pronalazi Bralića koji je s prve stative glavom pucao iznad grede.

Nakon ubačaja s lijeve strane u 60. minuti lopta je nakon skoka Bralića i Tucija u visokom luku išla u gol Osijeka, ali Malenica ju je uspio boksati.

Omerović je u 67. minuti dobro ubacio s desne strane, no lopta je za Jugovića ipak bila malo previsoka tako da s vrha peterca nije uspio šutirati prema golu.

Nakon odbijene lopte odlično je s desetak metara iz voleja zapucao Pušić, a Čavlina je prebacio loptu koja je išla pod samu gredu. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg je Jugović prenio loptu u peterac, no tamo je zakasnio reagirat Bralić.

Domaćin do gola dolazi u 87. minuti. Fiolić je iskoristio lošu reakciju Boškovića te se oslobodio Bartoleca nakon čega je s deset metara snažnim udarcem u gornji desni kut matirao Čavlinu. Uslijedio je poziv iz VAR sobe u kojem je sugeriranu da je u začetku akcije Duarte igrao rukom, no sudac Erceg je procijenio da se ne radi o kažnjivoj situaciji tako da je domaćin mogao proslaviti osvojeni bod.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 16:30 na Poljudu sastaju Hajduk i Varaždin dok u 19:30 na rasprodanoj Rujevici počinje derbi Rijeke i Dinama.