FINSKA Nevjerojatan preokret u režiji bivšeg igrača Gorice i Belupa, do 68. minute gubili s 3-1, pobijedili 6-4

screenshot

Finska Veikkausliiga, prvi rang tamošnjeg nogometa, igra se od proljeća do jeseni tako da je ovog vikenda na rasporedu drugo kolo. Tek drugo kolo, a već smo dobili kandidata za preokret sezone, ne samo u finskim okvirima: Ilves iz Tampereaa, aktualni osvajač finskog kupa, u 66. minuti je pred svojim navijačima protiv Gnistana poveo s 3-1 i došao, činilo se, nadomak prve pobjede ove sezone. Činilo se, ali nije bilo tako, ni blizu, od 68. minute do kraja utakmice palo je šest golova, od toga pet u mrežu Ilvesa a u kakvom su nokdaunu bili pri kraju igrači domaće momčadi pokazuje i način kako je Gnistan zabio svoj šesti.

Bilo bi čudno da u svemu ovome svoje prste, bolje rečeno noge, nema netko sa ovih prostora. Golove za pobjedu, peti i šesti gol, zabio je Benjamin Tatar (29), BiH-napadač kojeg će se pratitelji hrvatskog nogometa sjetiti po njegove dvije jako dobre sezone u tadašnjem drugoligašu Gorici, u sezonama 15/16 odnosno 16/17 zabio je sedam odnosno 13 golova a taj golgeterski učinak mu je u sezoni 17/18 donio transfer u Slaven Belupo međutim za koprivnički klub u 11 utakmica nije zabio nijednom pa se sljedećeg srpnja vratio u BiH, u Sarajevo. Usput, bacite oko i na donji video samo da vidite kako je Tatar majstorski zabio za 5-4.