Evo koliko je HNS zaradio od Svjetskog prvenstva

17.12.2022., stadion Khalifa International, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, utakmica za trece mjesto, Hrvatska - Argentina. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska reprezentacija na Svjetskom je prvenstvu u Kataru osvojila treće mjesto. Momčad Zlatka Dalića broncu je osvojila nakon pobjede protiv Maroka 2:1. Tako odlazi kući sa samo jednim porazom, onim od Argentine u polufinalu. Hrvatski nogometni savez za osvajanje trećeg mjesta u Kataru osvojio je 26 milijuna eura.

Hrvatska je već za sam plasman na Svjetsko prvenstvo zaradila 8.7 milijuna eura, kao i sve ostale sudionice turnira u Kataru. Za plasman u četvrtfinale osigurana je nagrada od 16.5 milijuna eura. Dakle, HNS  je još prije utakmice za treće mjesto zaradio 25.2 milijuna eura. Ukupno je tako Hrvatska u Kataru zaradila 51.5 milijuna eura od FIFA-inih nagrada.

Hrvatska zaradila jednako u Rusiji i u Kataru

Za osvajanje četvrtog mjesta na Mundijalu u Kataru FIFA će Marokance nagraditi s 24 milijuna eura. Drugoplasirana reprezentaicja će inkasirati 30 milijuna eura, a prvak svijeta ukupno 40 milijuna eura.

Hrvatska je osvajanjem srebra u Rusiji zaradila 26 milijuna eura, jednako kao i na ovom Svjetskom prvenstvu za osvojeno treće mjesto. Francuzi, prvaci svijeta u Rusiji, 2018. prije četiri godine su zaradili 38 milijuna za zlato.

OZNAKE: HNS, zarada