Europska Zlatna liga u Zadru: Hrvatskim odbojkašima treće mjesto

25.06.2023., Zadar  - Odbojkaska Europska zlatna liga, Final four, utakmica za trece mjesto, Hrvatska - Ceska. Filip Sestan Photo: Sime Zelic/PIXSELL/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL/PIXSELL

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija osvojila je treće mjesto na završnom turniru Europske Zlatne lige u Zadru.

U susretu za broncu hrvatski odbojkaši su pobijedili Češku sa 3-0 (25-23, 25-18, 25-20).

U prvom setu do rezultata 18-18 gledali smo izjednačenu igru. Hrvatska je tada povela 20-18, a zatim i 23-19, da bi set otišao na hrvatsku stranu rezultatom 25-23.

U drugom setu hrvatski odbojkaši su poveli 15-10, Češka se približila na tri boda zaostatka (19-16), no do kraja seta naši su odbojkaši osvojili šest, a Česi dva poena za 25-18.

U trećem setu, Češka je imala 14-12, no uslijedilo je hrvatskih 5-0 za 17-14 nakon čega odabranici Cedrica Enarda nisu ispuštali prednost.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Petar Đirlić sa 15, Marino Marelić sa 14 i Filip Šestan sa 11 osvojenih poena. Na suprotnoj strani najbolji su bili Lukas Vasina sa 13 i Patrik Indra sa 10 poena.

U večerašnjem dvoboju sastaju se Ukrajina i Turska.