Europska liga: Eintracht pružio odličan otpor favoriziranoj Barceloni, jedinu pobjedu večeri ostvarila Braga

epa09832596 Players of Frankfurt celebrate at the final whistle of the UEFA Europa League round of 16, second leg soccer match between Eintracht Frankfurt and Real Betis in Frankfurt am Main, Germany, 17 March 2022. The match ended 1-1 and Eintracht Frankfurt advanced 3-2 on aggregate.  EPA/FRIEDEMANN VOGEL

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

U prvom susretu četvrtfinala Europske lige Eintracht je u Frankfurtu odigrao 1-1 protiv Barcelona, a identičnim rezultatom je zavšio i susret između West Hama i Lyona.

Braga je pobijedila Rangers sa 1-0, dok su u prvom susretu večerašnjeg programa RB Leipzig i Atalanta također odigrali 1-1. Uzvratni susreti su 14. travnja.

Eintracht je pružio odličan otpor favoriziranoj Barceloni, a u pojedinim dijelovima utakmice njemački sastav je bio i bolji.

Domaćin je već u 6. minuti imao sjajnu priliku. Bila je to brza kontra, Jesper Lindstrom je povukao te povratnom loptom uposlio Djibrila Sowa koji je iz sjajne situacije promašio gol.

U 19. minuti uzvratili su gosti, no Pierre-Emerick Aubameyang nije bio precizan. U 38. minuti srpski sudac Srđan Jovanović je dosudio kazneni udarac za Eintracht nakon starta Sergia Busquetsa nad Rafaelom Borreom, međutim nakon asistencije VAR-a sudac je promijenio odluku.

Bolju igru njemački sastav je okrunio vodstvom u 48. minuti, a sjajan pogodak je postigao Ansgar Knauff. Međutim, katalonski velikan je uspio izjednačiti nakon “tika-taka” akcije, koju je u 66. minuti u pogodak pretvorio Ferran Torres.

Novi problemi za Eintracht stigli su u 78. minuti kada je Tuta zaradio drugi žuti karton, pa je Eintracht do kraja utakmice igrao s igračem manje. Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić za Eintracht je odlično igrao do 88. minute.

Identičnim rezultatom je završio i susret između West Hama i Lyona.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je engleski sastav ostao s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Aaron Cresswell. “Čekićari” su poveli u 52. minuti golom Jarroda Bowen koji je pucao unutar šesnaesterca, lopta je pogodila nekoga, promijenila smjer i ušla pored nemoćnog golmana.

Lyon je uspio izjednačiti u 66. minuti, odbijanac je pokupio Tanguy Ndombele i zakucao loptu u mrežu. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić nije nastupio za domaćine.

Rezultatom 1-1 završio je i prvi susret večerašnjeg programa između RB Leipziga i Atalante.

Gosti su poveli u 17. minuti golom Luisa Muriela, a izjednačio je Davidea Zappacosta pogodivši u 58. minuti vlastitu mrežu. Joško Gvardiol je za RB Leipzig igrao do 73. minute, dok je Mario Pašalić u gostujućem sastavu proveo 61 minutu.

Bila je to odlična utakmica s dva gola, promašenim kaznenim udarcem, a još tri puta su igrači gađali okvir gola.

Gosti su poveli u 17. minuti golom Luisa Muriela na asistenciju Davidea Zappacoste. Domaćin je mogao izjednačiti u 24. minuti, Andre Silva je pucao, no pogodio je lijevu stativu. Okvir gola pogodio je i Mario Pašalić u 44. minuti.

Muriel je opasno zaprijetio i u 53. minuti, ali je Peter Gulacsi odlično obranio. Pet minuta kasnije njemački sastav je dobio sjajnu priliku za izjednačenje. Merih Demirel je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a sudac Michael Oliver pokazao na bijelu točku.

Andre Silva je izveo kazneni udarac, no Juan Musso je sjajno obranio. Međutim, u nastavku akcije je Leipzig ipak izjednačio, a autogol je zabio Davide Zappacosta koji je pokušao izbiti loptu nakon ubačaja iz kornera, no pogodio je vlastitu mrežu.

Leipzig je mogao okrenuti rezultat u 82. minuti, ali je Dominik Szoboszlai nakon dobrog centaršuta u šesnaesterac, pogodio prečku.

Jedinu pobjedu večeri u Europskoj ligi ostvarila je Braga porazivši Rangers sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Abel Ruiz u 40. minuti. Borna Barišić je za Rangers igrao od 62. minute.