EUROPA LIGA: Wolverhampton izbacio Olympiacos

epa08588406 Raul Jimenez (C) of Wolverhampton celebrates after scoring the opening goal during the UEFA Europa League Round of 16 second leg match between Wolverhampton Wanderers and Olympiacos in Wolverhampton, Britain, 06 August 2020.  EPA/PETER POWELL

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Basela i Wolverhampton Wanderersa posljednja su dva četvrtfinalista ovosezonske Europske lige, Basel je 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Eintrachta u uzvratnom susretu osmine finala potvrdili 3-0 uspjeh iz Frankfurta iz početka ožujka, dok je mnogo zanimljivije bilo na Molineuxu gdje je domaći Wolverhampton svladao grčkog prvaka Olympiacos sa 1-0 (1-0) što mu je uz 1-1 iz prvog susreta u Pireju osiguralo prolazak među posljednjih osam.

U dvoboju Basela i Eintrachta sve je bilo jasno i prije uzvrata, a domaći sastav je bolju igru okrunio i minimalnom pobjedom u četvrtak koju je osigurao Frei u 88. minuti.

Basel će u četvrtfinalu 11. kolovoza u Gelsenkirchenu igrati protiv Šahtara iz Donecka koji je u srijedu izbacio Wolfsburg.

Wolverhampton je do, pokazat će se, ključne prednosti za prolazak protiv Olympiacosa stigao na samom početku dvoboja. Vratar gostiju Allain loše je prihvatio povratnu loptu Baa, a nakon što mu se lopta odbila dva metra od noge još je ramenom odgurnuo napadača domaćih Podencea u borbi za loptu i skrivio kazneni udarac. Siguran izvođač udarca s bijele točkeu 8. minuti bio je Raul Jimenez.

Wolverhampton će tako biti suparnik Seville u Duisburgu 11. kolovoza.

Ranije u četvrtak Sevilla je u jednoj utakmici osmine finala igranoj na neutralnom terenu u Duisburgu nadigrala Romu sa 2-0 (2-0), dok je Bayer u uzvratu kao domaćin svladao škotski Rangers sa 1-0 (0-0) i tako potvrdio 3-1 pobjedu iz Glasgowa s početka ožujka.

Sevilla je pitanje pobjednika protiv Rome riješila u prvih 45 minuta, prvo je Reguilon u 22. minuti solo-akcijom doveo svoju momčad u vodstvo od 1-0 da bi pred kraj prvog poluvremena, u 44. minuti prodor Ocamposa po lijevoj strani i povratnu loptu u gol za 2-0 pretvorio En-Nesyri.

Bayer je još prije gotovo pet mjeseci u Glasgowu napravio glavninu posla protiv Rangersa, a prolazak među posljednjih osam potvrdio je minimalnom pobjedom u Leverkusenu golom Diabyja u 51. minuti. Borna Barišić igrao je čitav susret za Rangers, dok Nikola Katić nije kandidirao za nastup u redovima škotskog doprvaka.

Bayer će u četvrtfinalu 10. kolovoza u Duesseldorfu igrati protiv Intera iz Milana koji je u srijedu izbacio Getafe.

REZULTATI OSNMINE FINALA (u zagradama su rezultati prvih susreta),
Srijeda:
FC Kopenhagen (Dan) - Istanbul Basaksehir (Tur)  3-0 (0-1) (Wind 4, Wind 53-11m, Falk 62)
Šahtar (Ukr) - Wolfsburg (Njem)                  3-0 (2-1) (Junior Moraes 89, 90+3, Solomon 90+1)
Manchester United (Eng) - LASK (Aut)             2-1 (5-0) (Lingard 57, Martial 88 / Wiesinger 55)
Inter (Ita) - Getafe (Špa)                       2-0 (Lukaku 33, Eriksen 83) - jedna utakmica na neutralnom terenu
Četvrtak:
Bayer (Njem) - Rangers (Ško)                     1-0 (3-1) (Diaby 51)
Sevilla (Špa) - Roma (Ita)                       2-0 (Reguilon 22, En-Nesyri 44) - jedna utakmica na neutralnom terenu
Basel (Švi) - Eintracht F. (Njem)                1-0 (3-0) (Frei 88)
Wolverhampton Wanderers (Eng) - Olympiacos (Grč) 1-0 (1-1) (Jimenez 8-11m)