EUROPA LIGA Chelsea, Valencia i Napoli u četvrtfinalu

epa07437308 Marcos Alonso (L) of Chelsea celebrates his goal together with teammates during the UEFA Europa League Round of 16, second leg soccer match between FC Dynamo Kyiv and Chelsea FC in Kiev, Ukraine, 14 March 2019.  EPA/SERGEY DOLZHENKO

U prvim uzvratnim utakmicama osmine finala Europa lige u čevtrtfinale su se plasirali Chelsea, Valencia i Napoli.

Chelsea je s visokih 5:0 potvrdio pobjedu od 3:0 u prvom susretu protiv Dinamo Kijeva. Olivier Giroud postigao je tri pogotka, a po jedan su dodali Marcos Alonso i Callum Hudson-Odoi. Hrvatski reprezentativac Mateo kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Chelsea.

Valencia i Krasnodar odigrali su u četvrtak 1:1, a Valencia je prošla zbog gola u gostima. Magomed-Shapi Suleymanov doveo je Krasnodar u vodstvo u 85. minuti, a gol vrijedan četvrtfinala postigao je Gonçalo Guedes u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Napoli je večeras izgubio 3:1 od Red Bull Salzburga, ali je prošao dalje zbog pobjede od 3:0 u prvoj utakmici. Golove za Salzbueg postigli su Munas Dabbur, Fredrik Gulbrandsen i Christoph Leitgeb, dok je jedini gol za Napoli dao Arkadiusz Milik.