EP rukomet – poznate obje skupine drugog kruga

Poznate su obje skupine drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva.

U skupini I u Beču igrat će Hrvatska, Španjolska, Austrija, Njemačka, Češka i Bjelorusija, dok se u skupini B koja se igra o Malmou nalaze Mađarska, Norveška, Slovenija, Island, Švedska i Portugal.

Po dva boda u drugi krug donose Hrvatska, Španjolska i Austrija u našoj skupini, te Mađarska, Norveška i Slovenija u skupini II.

Prvu utakmicu drugog kruga Hrvatska će imati 16. siječnja u 18:15 protiv pobjednika skupine B, a to je Austrija. U subotu u u 20:30 sati slijedi susret protiv Njemačke, u ponedjeljak 20. siječnja u 16.00 sati je ogled protiv Češke, a u zadnjem kolu, 22. siječnja slijedi hrvatsko – španjolski okršaj u 16. sati.

Dvije najbolje ekipe iz svake skupine izborit će plasman u polufinale, dok će trećeplasirani razigravati za peto mjesto.

SKUPINA I (Beč)
1. HRVATSKA     1    1    0    0    31-23     2
2. Španjolska   1    1    0    0    33-26     2
2. Austrija     1    1    0    0    32-29     2
4. Češka        1    0    0    1    29-32     0
5. Bjelorusija  1    0    0    1    23-31     0
6. Njemačka     1    0    0    1    26-33     0   

RASPORED:
16. siječnja:
16:00 Španjolska - Češka
18:15 HRVATSKA - Austrija
20:30 Bjelorusija - Njemačka

18. siječnja:
16:00 Bjelorusija - Češka
18:15 Španjolska - Austrija
20:30 HRVATSKA - Njemačka

20. siječnja:
16:00 HRVATSKA - Češka
18:15 Bjelorusija - Španjolska
20:30 Austrija - Njemačka

22. siječnja
16:00 HRVATSKA - Španjolska
18:15 Bjelorusija - Austrija
20:30 Češka - Njemačka 

SKUPINA II (Malmo)

LJESTVICA:
1. Norveška   1    1    0    0    34-28     2
2. Mađarska   1    1    0    0    24-18     2
3. Slovenija  1    1    0    0    21-19     2
4. Švedska    1    0    0    1    19-21     0    
5. Portugal   1    0    0    1    28-34     0
6. Island     1    0    0    1    18-24     0

17. siječnja:
Slovenija - Island
Portugal - Švedska
Norveška - Mađarska

19. siječnja
Slovenija - Mađarska
Norveška - Švedska
Portugal - Island

21. siječnja:
Norveška - Island
Portugal - Slovenija
Mađarska - Švedska

22. siječnja:
Norveška - Slovenija
Portugal - mađarska
Island - Švedska 

POLUFINALE - 24. siječnja (Stockholm)
I1 - II2
II1 - I2

ZA 5. MJESTO - 25. siječnja (Stockholm)
I3 - II3

ZA 3. MJESTO - 25. siječnja (Stockholm)

FINALE - 26. siječnja (Stockholm)

Komentiraj