Dva penala i autogol: Milanski derbi završio bez pobjednika

epa09570522 Milan’s Fikayo Tomori jubilates after the 1-1 goal during the Italian Serie A soccer match between AC Milan and FC Inter at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 07 November 2021.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

U velikom derbiju 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva gradski rivali Milan i Inter su igrali 1-1 (1-1).

Inter je poveo iz kaznenog udarca kojega je u 11. minuti uspješno izveo Calhanoglu, a on ga je i sam izborio nakon što ga je srušio Kessie. Milan je izjednačio već u 17. minuti autogolom De Vrija koji se u skoku sudario sa svojim stoperskim partnerom Škriniarom nakon ubačaja Tonalija.

Imao je Inter još jedan kazneni udarac nakon što je Ballo Toure srušio Darmiana, no udarac Lautara u 27. minuti sjajno je obranio Tatarusanu. Mogao je i Milan do pobjede u završnici, ali je Saelemaekers u 90. minuti pogodio vratnicu.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitav susret za Inter koji je tako ostao treći sa sedam bodova zaostatka za drugim Milanom i vodećim Napolijem. Ante Rebić je ušao u igru za Milan u 59. minuti.

Ranije u nedjelju vodeći sastav prvenstva Napoli na svom je stadionu “Diego Armando Maradona” igrao 1-1 (1-1) s Veronom, koju vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor.

Gosti iz Verone poveli su preko svog sjajno raspoloženog napadača Simeonea (13) koji je odlično reagirao na ubacivanje Baraka, no samo pet minuta potom poravnao je Di Lorenzo (18). Na veliko iznenađenje, nakon 18. minute rezultat se više nije mijenjao.

Verona je susret okončala sa samo devet igrača na terenu jer su u završnici isključeni Bessa u 88. minuti te bivši hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Kalinić je u igru ušao u 84. minuti te je za samo devet minuta dobio dva žuta kartona. Boško Šutalo i Ivor Pandur ostali su na klupi Verone.

Napoli je igrao u posebnim dresovima s likom Diega Maradone na prsima povodom godišnjice smrti velikog Argentinca.

REZULTATI 12. KOLA,
Petak:
Empoli – Genoa 2-2 (Di Francesco 62, Žurkowski 72 / Criscito 13-11m, Bianchi 89)
Subota:
Spezia – Torino 1-0 (Sala 58)
Juventus – Fiorentina 1-0 (Cuadrado 90+1)
Cagliari – Atalanta 1-2 (Joao Pedro 27 / Pašalić 6, Zapata 43)
Nedjelja:
Venezia – Roma 3-2 (Caldara 3, Aramu 65-11m, Okereke 75 / Šomurodov 43, Abraham 45+2)
Sampdoria – Bologna 1-2 (Thorsby 77 / Svandberg 47, Arnautović 79)
Udinese – Sassuolo 3-2 (Deulofeu 8, Molina 39, Beto 52 / Berardi 15, Frattesi 28)
Lazio – Salernitana 3-0 (Immobile 31, Pedro 36, Luis Alberto 68)
Napoli – Verona 1-1 (Di Lorenzo 18 / Simeone 13)
Milan – Inter 1-1 (De Vrij 17-ag / Calhanoglu 11-11m)