Durant Pistonsima zabio 20 koševa u tri minute, Bogdanović promašio tricu za produžetak

Dec 18, 2022; Detroit, Michigan, USA; Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) shoots on Brooklyn Nets forward Kevin Durant (7) in the second half at Little Caesars Arena. Mandatory Credit: Rick Osentoski-USA TODAY Sports

Rick Osentoski-USA TODAY Sports

Detroit je kraje druge četvrtine protiv Brooklyna imao 71-52, međutim Pistonsima niti tih +19 nije bilo dovoljno za pobjedu. Na samom kraju trećeg perioda Netsi su, uz 20 koševa Kevina Duranta u zadnjih tri minute i 20 sekundi (!) minuta te četvrtine, poveli s 98-96 a nakon što se Brooklyn odvojio na 120-113 Pistonsi su na kraja ipak došli u priliku odvesti utakmicu u produžetak međutim Bojan Bogdanović dvije sekunde prije kraja kod 124-121 nije pogodio tricu za izjednačenje.

Kevin Durant (43 koša) i Kyrie Irving (38 koševa) zabili su 81 od 124 koša Brooklyna, još je samo Royce O’Neale (11) zabio dvoznamenkasti broj koševa. Bojan Bogdanović s 26 koševa (4/8 za dva, 3/8 za tri) najefikasniji kod Detroita, Jaden Ivey je zabio 19 (7/11), Marvin Bagley (5/8) i Alec Burks (4/10) po 12 koševa.

Denver je s 119-115 pobijedio Charlotte uz nevjerojatnu utakmicu Nikole Jokića. Srpski je centar zabio 40 koševa (11/22 za dva, 2/4 za tri), uzeo 27 skokova i asistirao 10 puta – ovakve ili veće je brojke u povijesti imao samo Wilt Chamberlain, četiri puta – zadnji 1968. kada je za Philadelphiju imao 53 koša, 32 skoka i 14 asistencija