DRUGA UTAKMICA FINALA Zadar uvjerljivom pobjedom izjednačio na 1-1, serija seli u Split

26.05.2024., Zadar - Druga utakmica finala doigravanja FavBet Premijer lige izmedju Zadra i Splita Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Zadar je u drugoj utakmici finala doigravanja Prvenstva Hrvatske u dvorani Krešimira Ćosića pobijedio Split s 92-71  i tako ukupni omjer poravnao na 1-1. Finalna serija sada seli u Split gdje će se igrati sljedeće dvije utakmice, prva je na rasporedu u srijedu.

Iako je zbog dva brza prekršaja već nakon pet minuta Luka Božić sjeo na klupu, Zadar je prvu četvrtinu dobio s 25-15 zahvaljujući dobroj obrani, Marku Ramljaku koji je zabio osam i šutu za tri 3/7 naspram Splitovih 1/7. U drugom periodu Zadar je nastavio kroz dobru obranu i solidan šut graditi prednost, poveo 30-15 pa 44-27 do 51-34 nakon 20 minuta u kojima je Karlo Žganec zabio 15 uz šut za tri 3/4.

Split je u trećoj četvrtini malo podigao agresivnost ali bliže od 53-43 i 69-57, koliko je bilo nakon 30 minuta, nije uspio prići. Luka Božić je u tih deset minuta zabio deset koševa, Boris Tišma je s ukupno do tada 18 držao Žute u kakvoj-takvoj nadi. Nada Splićanima ipak nije još dugo trajala, Lakić je pogodio dvije trice i povukao seriju Zadra do 80-59 čime je utakmica bila definitivno prelomljena.

Luka Božić zabio je za Zadar 24 koša (9/17) uz osam skokova i šest asistencija, Karlo Žganec imao je 20 koševa (5/9), Marko Ramljak 14 koševa (4/9) i po pet skokova i asistencija. Kod Splita najbolji Boris Tišma s 21 košem (7/12) i deset skokova, Toni Perković ostao je na tek pet koševa (1/5), uz četiri skoka, tri asistencije i pet izgubljenih lopti.