Dragovoljac nadoknadio dva gola zaostatka i s igračem manje izvukao bod protiv Lokomotive

15.10.2021., Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, NK Hrvatski Dragovoljac - NK Lokomotiva.

Marko Lukunic

U prvom susretu 12. kolu HT Prve lige Hrvatski dragovoljac i Lokomotiva su u Kranjčevićevoj odigrali bez pobjednika, bilo je 2:2 (1:2). Gosti su pogocima Sandra Kulenovića i Lukasa Kačavende imali osjetnu prednosti, no Crni golovima Benedika Mioča i Andreja Lukića dolaze do boda. Lokomotiva je posljednjih petnaestak minuta imala igrača više nakon što je crveni karton zaradio Pasariček, ali brojčanu nadmoć nisu uspjeli iskoristiti.

Izabranici Davora Mladine su s ovim bodom prekinuli negativan niz od dva poraza te su se na dnu ljestvice bodovno poravnali sa Slaven Belupom koji ima utakmicu manje. Lokomotiva je pak upisala treći ovosezonski remi kojim je ostala na šestom mjestu ljestvice.

Kačavenda je u 5. minuti susreta oduzeo loptu Mioču nakon čega se sjurio prema golu Lokomotive, no njegovu akciju je prekinuo sudac Cestarić koji je sa zadrškom označio prekršaj napadača gostiju.

Lokomotiva u vodstvo dolazi u 9. minuti kada je Milićević s lijeve strane ubacio za Kulenovića, a on je udarcem glavom s desetak metara uz pomoć suprotne stative matirao Šubarića.

Samo dvije minute kasnije Aliyu je pobjegao obrani domaćih te je uputio udarac s desetak metara iskosa, no nije bio dovoljno precizan. Nigerijski nogometaš je u akciji i minutu kasnije kada je s desne strane ubacio za Kulenovića, no vratar Dragovoljca intervencijom spašava svoj gol.

Lokomotiva je vodstvo povećala u 17. minuti kada je napad povukao Kačavenda koji se potom odlučio za udarac s dvadesetak metara, a lopta je uz pomoć bloka završila u gornjem desnom kutu Šubarićeva gola. Za mladog reprezentativca Hrvatske bio je to treći ovosezonski pogodak.

Aliyu u 22. minuti još jednom bježi obrani Dragovoljca, no njegovo povratno dodavanje nije pronašlo Kačavendu. Nedugo potom lopta u kaznenom prostoru u ruku pogađa Majstorovića, ali VAR suci nisu smatrali da Cestarić treba pogledati snimku te situacije.

Domaćini su do gola došli uz puno sreće iz prve ozbiljnije prijetnje na utakmici. Mioč je u 30. minuti prihvatio jednu odbijenu lopte te je snažno pucao s dvadesetak metara, a lopta na putu prema golu pogađa Mersinaja te vara nemoćnog Nevistića.

Udarac Đire iz daljine u 42. minuti je od bloka završio u korneru. Pivarić je potom ubačajem iz kuta na petercu pronašao De Haasa, a on je udaracem glavom loptu poslao pokraj gola domaćih.

U prvoj minuti drugog dijela Viduka je snažno pucao s 15 metara, a lopta od bloka Solde završava u korneru.

Hrvatski dragovoljac je bolje otvaranje drugog poluvremena oplodio u 58. minuti kada je mrežu Lokomotive zatresao Lukić. Do pogotka je došlo nakon što je Bagadur ubačaj Mamića iz slobodnog udarca odbio do Lukića, a on je snažnim i preciznim udarcem s desetak metara poslao loptu u mrežu Lokomotive.

Pasariček je u 74. minuti grubim prekršajem na sredini terena ozlijedio Soldu koji je morao napustiti igru, a veznjaku Dragovoljca sudac Cestarić je prvotno pokazao žuti karton. Nakon toga se aktivirao VAR koji ga je pozvao na pregled video snimke, a sisački sudac je odlučio promijeniti svoju prvotnu odluku te je Pasaričeku pokazao izravan crveni karton.

Cipetić je u 82. minuti ubačajem s desne strane na drugoj stativi pronašao usamljenog Hoxhu, ali on u izglednoj situaciji nije dobro reagirao te je poslao loptu iznad gola. Četiri minute kasnije Milićević je iz kornera ubacio za Dabru, a lopta od bloka odlazi u novi ubačaj iz kuta.

U 89. minuti Cipetić ponovno ubačajem pronalazi Hoxhu, a njegov udarac glavom s vrha peterca prolazi malo pokraj gola Crnih.

Šansu je u 93. minuti imao Artistico kojem se lopta sretno odbila nakon udarca Kačavende, no talijanski napadač nije uspio iskontrolirati loptu tako da ju je Šubarić pravovremenim izlaskom s gol linije uspio uloviti. Artistico je zaprijetio dvije minute kasnije kada ga je iz kornera pronašao Milićević, a njegov udarac glavom s prve stative ne pogađa okvir gola.

U 96. minuti je snažno s desetak metara iskosa pucao Dabro, a Šubarić nespretnom reakcijom odbija loptu u korner iz kojeg domaćini nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti tako da je utakmica završila rezultatom 2:2.

Dvanaesto kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu dvoboji Gorica – Istra 1961 i Rijeka – Dinamo.