Dončić sa sirenom za pobjedu, Embiid skoro nokautirao Balla, tisućita pobjeda Doca Riversa

Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) during the second half of an NBA basketball game in Boston, Monday, Nov. 11, 2019. The Celtics defeated the Mavericks 116-106. (AP Photo/Charles Krupa)

AP Photo/Charles Krupa

Miami je vodio 112-93 protiv Utah Jazza na sredini zadnje četvrtine, ali Heat je do pobjede došao tek u zadnjim sekundama kad je kod, pokazat će se konačnih, 118-115 Donovan Mitchell promašio tricu za izjednačenje. Mitchell je ostao na 37 koševa (14/28) i 7 asistencija, Bojan Bogdanović je od svojih 16 (5/11) u druge dvije četvrtine zabio tek 4, uz to je imao 5 skokova i 4 asistencije. Tyler Herro 29, Jimmy Butler 27, Kyle Lowry 20, Bam Adebayo 17 za Heat. Oba kluba su sada na 7-2 omjeru.

LA Lakersi su opet poraženi, sada od Portlanda s 105-90. LeBron James nije igrao, Anthony Davis je na parketu proveo samo 7 minuta. Nijedan igrač prve petorke Lakersa nije ubacio 10, s klupe Malik Monk 13, Carmelo Anthony 12 koševa. Za Blazerse Damian LIllard 25 koševa (9/19) i 6 asistencija.

Philadelphia (8-2) je s 114-105 pobijedila ove sezone odlični Chicago (6-3) a utakmicu je obilježio Joel Embiid fantastičnim učinkom od 30 koševa (11/19) i 15 skokova, ali i tehničkom greškom koju je zaradio kada je nakon gubitka jedne lopte iz okreta zamahnuo šakom i umalo, milimetri su odlučivali, nokautirao Lonza Balla. Embiid se odmah ispričao Ballu, pa je sve završilo mirno.Zach LaVine 32 koša (12/26) i 9 skokova za Bullse. Ovom pobjedom trener Sixersa Doc Rivers postao je deseti u povijesti lige s 1.000 pobjeda.

Luka Dončić je zabio tricu iz teške pozicije preko ruke Josha Richardsona na isteku vremena za pobjedu 107-104 Dallasa nad Bostonom. Dallas je kroz cijelu utakmicu imao prednost koja je išla i do 19 koševa, da bi Boston na samom kraju uspio povesti, ali Porzingis je prvo na 1:39 prije kraja izjednačio a onda je nakon niza neiskorištenih napada Slovenac odlučio utakmicu u zadnjoj sekundi. Dončić 33 koša (12/21), 9 skokova i 5 asistencija, za Boston Jayson Tatum 32 koša (12/19) i 11 skokova.

Atlanta je daleko od igara i rezultata iz prošle sezone. Nakon poraza 121-117 od Phoenixa (5-3) su na omjeru 4-6. Devin Booker ubacio je 38 (14/21) za Sunse, Trae Young 31 (10/23) i 13 asistencija za Hawkse.

Nikola Jokić odveo je Denver (5-4) do tijesne 95-94 pobjede nad Houstonom (1-8). Jokić je upisao 28 koševa (9/15) i 14 skokova ali i ključnu blokadu na Jae’Seanom Tateom u zadnjem napadu. Daniel Thies 18 (8/12) za poraženu momčad.