Dončić s 53 koša protiv Detroita ušao u Jordanovo i LeBronovo društvo, Bogdanović zabio 29

Jan 30, 2023; Dallas, Texas, USA; Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) and Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) look for the ball during the second half at the American Airlines Center. Mandatory Credit: Jerome Miron-USA TODAY Sports Photo: Jerome Miron/REUTERS

Jerome Miron/REUTERS

Detroit je sredinom treće četvrtine protiv Dallasa vodio s 74-63 međutim Mavericksi su imali Dončića koji je bio posebno motiviran i odveo Maverickse do 111-105 pobjede. Slovenac je zabio 53 koša (šut 17/24) uz osam skokova i pet asistencija,  imao je skoro pola učinka svoje momčadi – svi ostali igrači zabili su 58. Dončićeva posebna motivacija bila je njegova svađa sa klupom Detroita, konkretno, Dončić je nakon utakmice rekao kako je Jerome Allen, jedan od asistenata trenera Pistonsa, već u prvoj četvrtini krenuo s „trash talkom“.

U jednoj od razmjeni riječi Dončić je zaradio tehničku grešku, ali neće mu smetati, nakon utakmice još je dodao dozu provokacije rekavši kako večeras „nije bio na 100 posto“. Dončiću je ovo već četvrta utakmica ove sezone na 50+ koševa, peta u NBA karijeri, pa je postao tek treći igrač u NBA povijesti s takvim učinkom u prvih pet sezona, ostala dvojica su Michael Jordan (17) i LeBron James (pet).

Bojan Bogdanović je za Detroit zabio 29 koševa (6/8 za dva, 4/7 za tri koša), više od deset za Pistonse su zabili još samo Saddiq Bey s 18 (5/15) i Jaden Ivey s 13 (5/8) koševa.

Phoenix nastavlja s dobrim rezultatima a Dario Šarić s dobrim igrama: Sunsi su protiv Toronta s 114-106 došli do šeste pobjede u zadnjih sedam utakmica a Dario Šarić je za 14 minuta upisao 11 koševa (4/6) i tri skoka. Mikal Bridges zabio je 29 (12/19), Deandre Ayton 22 (9/17) uz 13 skokova a Chris Paul 19 (5/11) uz devet asistencija.