Dončić s 50 koševa briljirao u Phoenixu, Porzingis povukao Boston do gostujuće pobjede nad Lakersima

Dec 25, 2023; Phoenix, Arizona, USA; Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) celebrates as Dallas Mavericks forward Derrick Jones Jr. (55) dunks against the Phoenix Suns during the first half at Footprint Center. Mandatory Credit: Joe Camporeale-USA TODAY Sports Photo: Joe Camporeale/REUTERS

Joe Camporeale/REUTERS

NBA liga je tradicionalno na Božić kao poklon svojim fanovima  posložila raspored s pet sjajnih utakmica koje su, naravno, opravdale očekivanja. Doduše, nisu sve zvijezde igrale, Joel Embiid nije zaigrao za Philadelphiju što je Miamiju ipak olakšalo put do domaće 119-113 pobjede, ali svi ostali na čelu s Lukom Dončićem bili su na parketu. Dončića izdvajamo jer je opet briljirao, povukao je Dallas, koji je devetu utakmicu za redom igrao bez ozlijeđenog Kyrieja Irvinga do pobjede 128-114 u Phoenixu. Dončić je zabio 50 koševa, usput probio granicu od 10 tisuća postignutih NBA koševa, za tri je šutirao 8/16, asistirao je 15 lopti, uhvatio šest skokova, ukrao četiri lopte i blokirao tri. Doslovno je sam pobijedio Sunse za koje je najbolji strijelac bio Greyson Allen s 32 koša (12/22), Devin Booker zabio je 20 (6/14) i asistirao deset puta, Kevin Durant 16 (4/11) uz osam skokova i sedam asistencija.

Jamal Murray s 28 koševa (10/18) i Nikola Jokić s 26 koševa (4/12, bacanja 18/18), 14 skokova i osam asistencija predvodili su Denver do 120-114 pobjede. Andrew Wiggins s 22 koša (7/11) najbolji kod Warriorsa, Stephen Curry je šutirao 7/21 za 18 koševa, Klay Thompson 3/12 za devet. Dario Šarić je za 20 minuta imao 14 koševa (5/11) i pet skokova ali trener Steve Kerr ga je u drugoj polovici zadnje četvrtine, dok se utakmica lomila, ostavio na klupi.

Boston je u prvoj četvrtini protiv Lakersa imao 32-14 da bi Lakersi početkom trećeg perioda poveli s 62-60. Međutim, Anthony Davis (40 koševa, 15/26, 13 skokova) i društvo nisu mogli više, već pred kraj treće četvrtine bilo je 13 za Celticse, završilo je 126-115 za Boston. Sjajan je bio Kristaps Porzingis s 28 koševa (11/19) i 11 skokova, Jayson Tatum je zabio 25 (6/15) uz osam skokova i sedam asistencija. LeBron James za Lakerse 16 koševa (5/14), devet skokova i osam asistencija.