Dinamo slavljem nad Varaždinom okončao još jednu šampionsku sezonu

24.07.2020,   stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, GNK Dinamo - NK Varazdin.

Dalibor Urukalovic/PIXSELL

U prvoj utakmici posljednjeg kola dvadeset i devetog izdanja elitnog domaćeg nogometnog natjecanja Dinamo je na (zbog epidemiološke situacije u državi) praznom Maksimiru rezultatom 2-0 (2-0) svladao Varaždin i tako nakon niza od dva poraza i jednog remija, ipak pobjedom okončao sezonu u kojoj su se Plavi okitili 21. titulom prvaka države.

Strijelci posljednjih pogodaka Dinama u sezoni 2019/2020 bili su Lovro Majer i Mario Ćuže.

Prvi su nešto konkretnije zaprijetili gosti kada je u 4. minuti Mamićev udarac s ruba šesnaesterca blokirao Stojanović i odbio loptu u korner.

‘Plavi’ su do rezultatske prednosti stigli u 9. minuti. Lijepu akciju po lijevoj strani napada oštrim je ubačajem okončao Daničić čiju je loptu glavom u okvir poslao Majer, Nevistić taj pokušaj brani nogom no u nastavku je prvi na lopti ponovno Majer te odličnim ‘lažnjakom’ valja Rodina i mirno trese mrežu za 1-0 Dinama i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 17. u Prvoj HNL.

U 18. minuti je Kulenović iz slobodnog udarca s preko dvadeset metara poslao loptu malo iznad vratnice. Dominantniji je bio Dinamo. U 21. minuti Marin je uputio kvalitetan prizemni udarac iz daljine, Nevistić vrlo dobrom reakcijom odbija u korner.

Lijepu akciju domaći su odigrali u 32. minuti kada je Ivanušec odlično iznio loptu i uposlio Marina lijevo, on igra prizemno kroz šesnaesterac na drugu stranu za Ćužu koji trese mrežu, ali Pajač na asistenciju Keglevića ne priznaje pogodak zbog zaleđa Marina.

Prvi udarac u okvir Dinamovih vrata vidjeli smo u 39. minuti kada je Zagorac obranio Drožđekov pokušaj s ruba šesnaesterca. Nakon ubačaja iz kuta u dobroj se situaciji našao Senić no njegov pokušaj bio je preslab i domaći vratar nije imao ni najmanjih problema u intervenciji.

U trenucima kada je Toplakova momčad počela uspostavljati kakvu takvu ravnotežu u igri, Dinamo stiže do povećanja rezultatske prednosti. Majer je u 42. ubacio iz kornera, a u skoku je najviši Ćuže koji glavom od vratnice šalje loptu iza leđa Nevistića za 2-0 i svoj drugi pogodak u dresu ‘Plavih’, ukupno deveti u svojoj premijernoj Prvoj HNL.

Do kraja poluvremena nismo svjedočili konkretnijim situacijama pred vratarima te se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću Dinama koji je u potpunosti dominirao događanjima na travnjaku.

Drugi dio susreta bolje su otvorili gosti. Iz uvodne dominacije Varaždina prva konkretna situacija proizašla je u 49. minuti kada je Obregonov udarac glavom s nekih deset metara mirnom reakcijom obranio Zagorac.

Dinamo u nastavku prvi put prijeti preko dobro raspoloženog Majera u 59. minuti. Vrlo je blizu drugom pogotku na utakmici bio 22-godišnjak, no lopta je nakon njegovog udarca s ruba šesnaesterca pogodila vratnicu.

Dvije minute poslije Obregon je na suprotnoj strani bio u odličnoj poziciji no s nekoliko metara od vrata domaćih poslao je loptu malo pored vratnice.

Do kraja susreta, koji je igran aktivno al bez pretjeranog inteziteta i tempa, nismo vidjeli većih izazova za vratare.

Nakon okončanja utakmice Dinamovim igračima i stožeru je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza dodijelio medalje i pehar namijenjen prvaku države.