Dinamo u prvom nastupu u novoj sezoni pregazio izraelskog prvaka

Zagreb, 24.7.2018. - Prva utakmica 2. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo - Hapoel Beer Sheva. Na fotografiji Izet Hajrović. foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

U prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 10.000 gledatelja pobijedio Hapoel Be’er Shevu sa 5-0 i praktički nakon prve utakmice osigurao plasman u treće pretkolo elitnog natjecanja ‘Starog kontinenta’.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Izet Hajrović (22), Mislav Oršić (28), Arijan Ademi (51, 62) i Armin Hodžić (83). Uzvratni susret je 31. srpnja u Beershebi.

Hrvatski prvak nije mogao poželjeti bolje otvaranje europske sezone. U sjajnoj atmosferi stadiona Maksimir ‘modri’ su deklasirali izraelskog prvaka i već nakon prve utakmice izborili plasman u treće pretkolo gdje će ih čekati bolji iz susreta kazahstanske Astane i danskog Midtjyllanda. U prvom susretu Astana je slavila 2-1.

Zagreb, 24.7.2018. – Prva utakmica 2. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo – Hapoel Beer Sheva. Na fotografiji BBB. foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

Dinamo do sada nije imao sreće s Izraelcima. Prije 17 godina ‘modri’ su u prvom kolu Kupa Uefa ispali od Maccabija iz Tel Aviva odigravši 1-1 i 2-2. No, sada su sve naplatili protiv trostrukog uzastopnog izraelskog prvaka.

Dinamo je već u prvoj minuti imao veliku priliku. Oršić je prošao po lijevoj strani, dodao za Olma, čiji je udarac obranio vratar Anestis. Uzvratili su gosti u 10. minuti kada je Sahar odlično reagirao pored Emira Dilavera i Marina Leovca, ali je njegov udarac obranio Danijel Zagorac.

U 22. minuti Dinamo je stigao do vodstva iz akcije u tri poteza. Zagorac je ispucao dugačku loptu, Budimir je glavom spustio za Hajrovića koji je primio loptu na rubu kaznenog prostora, te iz okreta pucao i pogodio. Izraelci su odmah uzvratili preko Ben Sahara, ali je Zagorac ponovno bio na mjestu. U 26. minuti pokušao je i Budimir sa 25 metara, ali je vratar Anestis odbio opasan udarac.

Zagreb, 24.7.2018. – Prva utakmica 2. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo – Hapoel Beer Sheva. Na fotografiji Armin Hodžić. foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

U 28. minuti Dinamo je stigao do drugog gola. Oršić je prošao po sredini, dodao za Gojaka koji je pucao, vratar Anestis je odbio, a Oršić uklizao zajedno s loptom u mrežu postigavši svoj prvijenac u modrom dresu.

Momčad Nenada Bjelice s odličnom igrom nastavila je i u drugom dijelu i već u 51. minuti Dinamo je postigao i treći gol. Prvo je zaprijetio Oršić iz slobodnog udarca, no njegov udarac je izraelski vratar obranio, na odbijenu loptu naletio je Hajrović, no Anestis je još jednom odlično reagirao, međutim u trećem pokušaju Ademi je zabio za 3-0.

Zagreb, 24.7.2018. – Prva utakmica 2. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo – Hapoel Beer Sheva. Na fotografiji Giannis Anestis, Arijan Ademi. foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

Dinamov kapetan je suparničku mrežu zatresao i u 62. minuti. Olmo je ukrao loptu u sredini, dodao za Oršića koji sjajnom asistencijom pronalazi Ademija. Kapetanu Dinama je Anestis obranio prvi udarac, ali je u drugom pokušaju Ademi precizno zabio za velikih 4-0.

Za najteži poraz Hapoela u Europi u posljednjih 20 godina u 83. minuti je zabio Armin Hodžić nakon Hajrovićeva ubačaja iz slobodnog udarca. Najteži europski poraz Hapoel je doživio 1997. godine izgubivši na gostovanju kod Rode čak 0-10 u 1. kolu Kupa kupova.

DINAMO – HAPOEL BE’ER SHEVA 0:0

Dinamo: Zagorac, Stojanović, Dilaver, Theophile-Catherine, Leovac, Ademi, Hajrović, Olmo, Gojak, Oršić, Budimir.

Hapoel Be’er Sheva: Anestis, Biton, Tzedek, Taha, Bitton, Ezra. Cetput, Ogu, Einbinder, Melikson, Sahar.

90‘ Kraj utakmice

85‘ Izlazi Hajrović, a ulazi Fiolić

80‘ GOOOOOL! Hodžić zabija za 5:0!

73‘ Šitum ulazi umjesto Oršića

70‘ Prijeti i Hapoel, puca Nwakaeme s 20-ak metara, ali je neprecizan

60‘ GOOOOL! Dinamo vodi 4:0, opet Ademi!

53‘ Odlična šansa za Hapoel, ali Zagorac brani

50‘ GOOOOL! Ademi pogađa za 3:0 Dinama!

47‘ Odlična kontra Dinama, ali nažalost neizrealizirana

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

45‘ Kraj prvog poluvremena

35‘ Dobra akcija Izraelaca po desnoj strani, obrana Dinama čisti u korner

28‘ GOOOL! Dinamo golom Oršića vodi 2:0!

20‘  GOOOOL! Hajrović pogodio za vodstvo Dinama

10‘ Sahar se prošuljao između Dilavera i Leovca, pucao točno u Zagorca, a zatim se sudario s vratarem Dinama

1‘ Prilika za Dinamo već na početku utakmice, Olmo je pucao u gužvi pred šesnaestercem Hapoela, ali nakon bloka loptu je u korner izbacio golman Anestis